Blog

Tlustý lidi nikdy nebudou v módě

Žijeme v době pozitivní diskriminace a eufemismů. Tlustým lidem se neříká, že jsou tlustí, doktoři jim léčí cukrovku, jeřáb je pak převeze domů a město z grantů nechá postavit speciální místnosti pro jejich končetiny. O ošklivé nálepky nestojíme. Nejsme tlustí účetní, jsme plnoštíhlí account manažeři. Snažíme se namluvit si, že hubení lidé už nejsou in.
AddThis

Vidíme to všude kolem sebe – články v ženských časopisech o tom, že návrháři už dávno neangažují jen anorektičky velikosti 34, proměny boubelek, souhlasné pokyvování nad „plnějšími tvary“ protože „to je správně ženské“, reklamy na mejdlo s holkama s celulitidou a tak dále. Když se na Youtube objeví video, kde tancuje hubená holka, všichni zatleskaj. Když se objeví na Youtube video, kde tancuje obézní holka, všichni aplaudojou ve stoje, sdílej to a mimoděk se chovají jako lidi, co se přehnaně radují a exaltovaně vykřikují, když vidí člověka na invalidním vozíku říct vtip.

Hurá, i tlusťocha teď někdo vyfotí v módním oblečení, i holka s prdelí jako valach může hrát v reklamě na parfém. V bulváru už asi pět let vycházejí články na téma „Je konec trendu anorexie?! Tahle holka má stehna a hele jak je pěkná!“

Jenže zatímco tady jucháme nad špeky a jinde se demonstruje za plus size modelky, namlouváme si, jak se trend mění a že všichni chtějí vidět ty „normální lidi“, pravda je taková, že se nic nezměnilo. Všichni chceme koukat na štíhlé pružné gazely bez chyb a tukových polštářů, protože to je právě ten důvod, proč se na ně díváme. Kdyby vypadaly jako my, můžem se mrknout do zrcadla. My chceme vidět pohádky a zázraky a nádheru a chceme mít z holky z plakátu pocit nedosažitelnosti. A tak budem dál slintat nad modelkama a z baculek a tlusťošek dělat ty vozíčkáře, co umí říct vtip.   

PS: Autorka textu má velikost 38.

AddThis
39 comments
JanZoul
JanZoul

Tak ono je si na co šáhnout i když ta holka není tlustá stačá když civíčí třeba zadek :) já chci šahat na pevný prsa a na pevnej zadek a ne na převislý břicho -_- tak se tu neohánějte tím že si je na tlustejch aspon na co šáhnout :) 

AnickaKulikova
AnickaKulikova

@JanZoul no, možná tě to překvapí, ale i tohle je o osobním vkusu. ty rád saháš na pevný, někomu třeba zase vyhovujou měkčí. můžeš bejt rád, že ti přenechá, co se líbí tobě. je to to samý, jako že někdo je na švédky a někdo na černošky, někdo miluje pihy a někomu se z nich dělá špatně. 

klaudi
klaudi

Autorka má úplnou pravdu -.-

S tím nesouvisí jen tyto tlusťošky co to komentují O.o

Měli by jste jít do černýho pytle

DanielleCrayfish
DanielleCrayfish

mám vel. 34 a při mé výšce 163cm bych neřekla, že jsem anorektička :D ne s mýma stehnama -_- velikost, jako velikost. a celulitýda sexy nikdy nebude 

Lenkas
Lenkas

@DanielleCrayfish U Tebe je to spise o vysce. Kdyby jsi merila vice, tak uz by jsi jako anorekticka vypadala. Jenze celulitydu ma mnoho zen bez ohledu na vahu (timz i hubene). A souhlas s Anickou, celulitydu chlapi fakt moc neresej. 


Je jasne, ze co je moc je moc. Anorexie - obezita?

Proti gustu zadnej disputat, kazdemu se libi neco jineho. A snad kazdy z Nas si dokaze vybrat co se mu libi, aniz by mu to musela predhazovat nejaka blbka, co napsala tento clanek. Autorka bude asi sama dost zakomplexovana. Nenutte sama sebe cist ty clanky o ,,tlustoskach,, a dejte si kus masa ci bucek.DanielaProchazkova
DanielaProchazkova

Tenhle boj mezi tlusté a tenké mě vždycky dokže pobavit. Jako by to nebylo jedno. Mam pár kilo navíc, to, kde jsou se mému příteli líbí, není víc co řešit. To že má jiná o hodě míň a její přítel nemá otřebu mít si na co šáhnout je zase jejich věc. To, že je mi příjemný vidět + size modelky v oblečení, které je jak se tak říká IN, není nic jiného, že e supr, že to těm holkám na jejich postav sedí a jás e můžu inspirovat, než nad těmi hubenými sleečnami třeba v hezkých šatech přemýšlet, jestli by to i na mě vypadalo. Hubeé slečny se rád mrkou na hubené slečny, aby věděly, co ej In a jak to vypadá na člověku. Vůbec nechápu, proč by se o tom měl celý svět dohadovat, co je dobře...


ReyLeeSmarley
ReyLeeSmarley

Milá redaktorko tohoto blbého článku.

Měla by jste se jít nejraději najíst ,než psát takové články ( mám takový pocit že jste to psala z hladu )

jako baculka Vám něco napíšu! Móda pro baculky není pro Vás hubené, ale pro milovníky baculek!  móda je pro nás ne pro Vás, i mi máme právo mít svou velikost a svůj styl! To že jsme v časopisech  by Vám vadit nemělo, tak jako nám nevadilo celí život se dívat na Vás hubené osobnosti... myslíte si že modelky jsou dokonalé?? nebýt Photoshopu tak je to časopis plný celulitidy, malých prsou, a špatné pleti ( takže mladá redaktorko, nesuďte druhé, když sami nejste dokonalé) Nikdo neříkal aby jste četla časopisy pro  Big Girl. Uvědomte si že nezdravé je jak Nadváha tak vychrtlost. Nám lidé tleskají proto že jsme  konečně vyšli ze tmy ven, a dokázali jsme že jsme taky lidi, a že dokážeme to samé co vy! Možná máme prdel jako valach,  ale u nás si má chlap aspoň za co sáhnout! a řekne Vám to každý chlap který ví co je to si sáhnout na kus masa! zatím co vy jíte jen zeleninu! Mi nejsme postiženy  aby jste nás házela mezi vozíčkáře. mi vám  taky neříkáme že vypadáte jako chodící smrt! zamyslete se nad sebou prosím! a také nad vašim chováním a odsuzováním. Možná jsme nemocní a lišíme se od Vás, ale i tak jsme lidi ne zvěř.

HanabishiChiyoko
HanabishiChiyoko

@ReyLeeSmarley

Tak za

1) Lidem bez znalosti českého jazyka (myslím tím vás), by mělo být zakázáno psát a cokoli veřejně publikovat.

2) Mám velikost 44/16/XXL a vůbec mě to nepohoršuje, naopak jsem byla článkem pobavena a souhlasím s tím. Pokud se chci dívat na špeky, tak taky vezmu zrcadlo.

navitheripper
navitheripper

@ReyLeeSmarley :D vždycky mě pobaví ,, každý chlap je rád, když  má na co šáhnout na kus masa" a přitom je řeč o tuku to je sakra rozdíl... A není to pravda ..  Výmluva na nemoc je u 99% lidí a přitom cukrovkou a jinými poruchami působící nadváhu má sotva 35% z toho zbytek se prostrě nehýbe a neumí jíst a myslí si že my ostatní to máme protože jsme se tak narodili. Prdaljz 80% z nás jsme hubení protože se hýbeme a umíme jíst a to je sakra rozdíl. Každej pořádej chlap chce zdravou vitální krásnou ženu a tou může být i žena s lehdkou nadváhou.. ale hájit sem tlustá je to můj styl života považuji za neschopnost postarat se o svůj fyzickýstav a lenost.

N3CR0S
N3CR0S

@ReyLeeSmarley ano sama si to napsala, sahnout si na kus masa a ne povadly brecky plny tuku

janiceopicece
janiceopicece

PS: Autorka článku se do redakce Reflexu dostala skrze "lidovou tvořivost" (rozuměj kundu).


Fajn den všem normálním a přejícím lidem :-)))

kimuko
kimuko

Nemyslím si, že dnešní společnost "juchá nad špeky", jak píše autorka. Dnešní společnost juchá především nad věcmi, které alespoň trochu vybočují ze zaběhnutého stereotypu. V reklamách a katalozích je ještě stále běžnou praxí modelka s číslem 32-34. A to mi nepřijde normální ani estetické. Jak si můžu udělat představu o tom, jak oblečení vypadá, když ho předvádí rachitický/éterický vampýr, který má prsa jen když si nezapomene vycpat podprsenku? nehoruji za větší počet lidí s nadváhou v reklamách ani jinde, ale chci větší pestrost - aby módu prezentovali klidně i ti hubení vampýři, ale i lidé s normální střední i silnější postavou. a pokud možno, aby lehce převažovali modelky a modelové s "normální" zdravou postavou, což je v mých očích ženská velikost 38 (maximálně 36) - ano, i tyto ženy mohou mít sexy pružnou gazelí postavu (pokud jí zpevní alespoň minimem nějakého cvičení) a navrch mají ještě ty prsa a zadek. přidejte k tomu pěknou/zajímavou/tajemnou/něžnou/smyslnou/whatever tvářičku a máte přesně ty "pohádky a zázraky a nádheru a pocit nedosažitelnosti" po kterém autorka tak prahne.

Caroline Caerulus
Caroline Caerulus

@kimuko Myslím, že Váš komentár je na tom ešte horšie než ten článok. Vadí Vám kritika väčších žien a pritom urážate tie chudé. Mám veľkosť 32-34, chcete mi preto povedať, že som rachitický vampír? Jem čokoládu aj o jedenástej večer (po tom, čo som jednu zjedla už poobede), jedávam 3-krát do dňa väčšie jedlo a minimálne 4-krát niečo ďalšie. Nemôžem za to, že nemám veľké prsia, nenarástli mi väčšie. Pohybu nemám až tak málo (športovec nie som, ale čo-to sa nachodím). Tak k čomu tie urážky? Druhá vec je, prečo by sa mala prezentovať obezita, čo je celosvetová choroba, v médiách ako niečo prirodzené? Ako tu niekto podotkol, menej než 30% to má z choroby, zvyšok z lenivosti. Obezita nie je prirodzená, ani zdravá - ak je niekto obéznejší z choroby, nie je to zdravé (čo je zrejmé, keď to má z choroby), ak je niekto "vypapaný" a lenivý, tiež to nie je prirodzené. Pestrosť - to áno, ale tá je tam stále. V reklamách vídam ženy s úplne normálnou postavou, ktoré sú síce štíhle, ale krivky majú. Vidíte problém ešte niekde?

MartinGal
MartinGal

Autorka textu nebude mít jen velikost 38, ale i stejné IQ - account manager je obchodní manažer, nikoliv účetní ;) 

KarolinaKawojinaHruba
KarolinaKawojinaHruba

Za sebe můžu říct že mám velikost 44 /46 . A Plus Size modelky jsou pěkné , i když jsou v těch časopisech obětmi photoshopingu stejně jako ty hubené tuctové modelky protože věřte tomu nebo ne i ony mají celulitidu . Bohužel autor článku zaspal dobu . Co máte proti tlustým lidem ? Tlusté ženy mají předpoklady stejně jako vychrtlice.... autorka článku by měla vyndat hlavu z řitního otvoru a začít přemýšlet . 

BCArtPrchalu
BCArtPrchalu

s tématem jste trošku zaspali dobu ne? to bylo aktuální před 2 rokama... napravte si reputaci a přispějte něčím smysluplným.

MichaelaKiwiiRoubickova
MichaelaKiwiiRoubickova

OK.... za sebe muzu rict ze jsem byla tlusta i stihla, anorekticka, bulimicka, posedla cvicenim.... pracovala jsem jako letuska a mela jsem o deset kilo mene nez behem cestovani kdy na rezim stravu ci fitko neni cas.... je to mozna lenost mozna zaneprazdnenost nejsem na sebe pysna.... ale kdyz mi posledni pritel rekl ze mam big body a proc nejsem sexy jako na ty fotce z predchozi prace tak jsem rekla OK fuck off najdi si nejakou kterou nebudes chtit upravovat a menit

zivot neni o vaze a postave

Jsem happy prasatko, koupu se v sortkach a tilku aby nahodou nikdo nemel pindy {a abych se nespalila} a je mi putna jestli mam par speku 

AnickaKulikova
AnickaKulikova

@PetraHorakova @MichaelaKiwiiRoubickova no, Peťo, on je rozdíl mezi člověkem, kterej je zralej na infarkt nebo má cukrovku, a mezi "prostě oplácaným". A věř mi, že o kilech to není. Někdo už je morbidně obézní s devadesáti kilama a někdo jen mírně oplácanej při sto dvaceti. Lidi jsou různý, a nevím, proč by každej nemoh bejt takovej, jak mu to nejvíc vyhovuje. Holt neni pro každýho tak jednoduchý "prostě zhubnout", ano, život je otázkou priorit. Za sebe můžu říct, že mám dost přes metrák (na hodně velkou výšku), mám nejnižší tlak z lidí co znám a nejnižší glykémii. Divný, co?

MichalSova
MichalSova

Tak za prvé. Nemluvte za všechny, že "všichni chceme koukat na štíhlé......."

A za druhé. Všichni ty tlusťoši jak je nazýváte nemohou za svojí obezitu, většina ano, ale jsou i nemoci po kterých lidé nekontrolovatlně tloustnou!

KaterinaHladka
KaterinaHladka

Myslím, že autorka článku nemluvila o svém názoru na lidi s nadváhou či obézní lidi, ale sdělila prostou pravdu o názoru veřejnosti na tuto věc.

K argumentům, že je tento článek o "hovně": Čili už psalo teda o větších hovnech. S prominutím.

Mám větší velikost než autorka článku, ale s tím, co napsala, naprosto souhlasím. A kdo žije ve světě, kde se "neuctívají" štíhlé, vysportované holky, co si můžou jít zaběhat ve sportovní podprsence a nezatřepe se jim pod prsama ani ždibíček, tak není k sobě dost upřímný a vidí jen to, co vidět chce.

dominikk14
dominikk14

TLESKÁM TOMUTO ČLÁNKU!.. Jsem rád, že se tento názor objevil zrovna na Čilichilli a naprosto s ním souhlasím. Jsem zvědav, kolik tlustejch lidí, skryvající svou postavu v černym hábitu zde bude oponovat:D

AnickaKulikova
AnickaKulikova

@dominikk14 mám prdel jako valach, jsem tlustá holka, za svou postavu se nestydím a černý pytle opravdu nenosím. to, že se někdo neumí oblíkat, s váhou nesouvisí ;) 

(článek se mě nikterak nedotýká, nepřipadá mi, že by v něm autorka útočila na tlustý lidi, jen mi to celý připadá nějak bez pointy). 

můj osobní názor je, že autorce někdo řekl, že má moc malej zadek. 

a ještě technická - proč by holka s prdelí nemohla hrát v reklamě na parfém? holky s prdelí se nesměj vonět? nebo by si zákaznice myslely, že jim z toho parfému vyroste prdel?

janpolek
janpolek

@dominikk14 Mám zmíněnou velikost 34, ale stojím si za tím, že Autorka textu ma velikost IQ 38 a přepsala se.

navitheripper
navitheripper

@AnickaKulikova @dominikk14 : vy asi umíte číst, ale už vám dělá problém rozumnět tomu o čem člověk mluví asi.. Vůbec jste nepochopila význam článku a jeho poselství..  Není tam nikde napsáno, že něco z toho někdo nemůže.. LOL používejte mozek a potom komentujte.

janpolek
janpolek

P.S.: Autorka textu má velikost IQ 38. Překlep..navitheripper
navitheripper

@janpolek janpolek IQ 12 protože nechápe že článek informuje o novém trendu, který poslední dva roky letí světem módy...

Eva Kobrlova
Eva Kobrlova

Tak to je snad nejhorší článek co jsem si na čilichili přečetla :)


navitheripper
navitheripper

@MagdalenaVlkova @Eva Kobrlova : Možná kdyby jste uměla myslet, tak by jste viděla - že článek pouze informuje o něčem co vidíme všichni. A to že v posledním dvou letech je modní reklama a časopisy nacpaná novou teorií a přesvědčování o tom, že i člověk s nadváhou je vpořádku a měl by ukazovat co má. Ale to kdyby jste viděla pochopila by jste, že účel článku je stejný jako třeba napsat o tom, že dnes nevznikne fotka bez photoshopu. Tedy informativní o novém trendu.

Podobné články: Blog

Google+