Blog

Tradiční hodnocení filmů končí – odteď se bude hodnotit na škále Fila až Spáčilová

Kulturní rubriky a filmové servery po celé zemi daly na doporučení České filmové asociace a končí s tradičním hodnocením kvality filmu na hvězdičky nebo procenta. Od prvního července se budou filmy hodnotit na škále Spáčilová až Fila, čímž se vyřeší problém s rozdílným vkusem jednotlivých diváků daného snímku. Systém bude slavnostně představen na zahájení letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.
AddThis

“Domníváme se, že nový systém velmi prospěje obecné spokojenosti filmového diváctva, možná dokonce přitáhne do kin víc diváků,” řekl pro ČILICHILI spoluautor projektu režisér Filip Renč a dodává, že jeho chystaný remake Dobrého vojáka Švejka tak možná dojde stejnému uznání jako jeho předloha.

Jiní filmoví tvůrci už tak nadšeni nejsou. Petr Jákl, jehož historické drama Jan Žižka má mířit “tak nějak mezi”, si kupříkladu není jist, jestli nové hodnocení o jeho filmu dostatečně vypoví. Kde však projekt sklízí úspěch jsou samotní filmoví kritici. “Polibte mi slimáka,” řekl například verbal, jeden z předních českých filmových kritiků.

 

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

COOKIES
Google+