Blog

Všechny holky nejsou krávy

Určitě znáte takové ty články plné genderových stereotypů a rad typu: Jak to udělat, aby vás přítelkyně pustila do hospody. Nečtěte je, lžou. My holky nejsme žádný klišé.
AddThis

Ve světle těchto článků, rad a poznámek jsou holky vykreslený jako frigidní fúrie, co je věčně bolí hlava, nesnášej kamarády svýho kluka, a jakmile si jejich kluk jde dát pivo do hospody, dělají scény a nechtějí ho tam pustit.

Rady v článcích by se daly shrnout do nadpisu Jak přežít chození s úplnou krávou (a krávy jsou všechny). Pohybují se na škále tuposti od „Slibte jí, že s ní půjdete nakupovat, když vás pustí ven“ až k „Vezměte ji na romantickou večeři při svíčkách“. Z holek tyhle články dělají strašný klišé a hysterky, se kterejma se v podstatě nedá vydržet.

Přenáší se to pak i do reálného života: určitě některá ze čtenářek zažila situaci, kdy se kámoši jejího frajera diví, že ho PUSTILA do hospody. Nebo že ji předem přesvědčují, aby nebyla naštvaná, když půjdou do hospody. Proč by měla bejt naštvaná nebo mít problém ho pustit, už vysvětlit nedokážou. Asi to někde četli.

Tuhle se na Facebooku objevil screenshot z mobilu, kde holka píše klukovi, ať přivede kamarády na fotbal a že jim nakoupí piva. Pod tím byly desítky komentářů ve stylu: Taková holka neexistuje! Jo, takovou bych chtěl mít.

Pro pisatele podobných výkřiků mám novinku: Spousta holek se chová úplně normálně, mají rády sex a nebolí je hlava pětkrát tejdně, nezbožňujou nakupování, mají rády partu svého přítele, a když on odejde někam na pivo, užijou si prázdnej bejvák a večer se seriálem v posteli. Dokonce jsou i ochotné koukat se na fotbal a pít u toho pivo, jenže to se dozví málokdo, když se o nich stereotypně píše, že všechno přepínají na romantickou komedii.

Takže znova: Holky nejsou a priori krávy. A pokud takovou stereotypní klišoidní pipinu doma máte, je to vaše chyba, ne naše.

AddThis
4 comments
drumandbassnikita
drumandbassnikita

Ja ma zase problem a spousta holek mi da za prvada ze kluci jsou v dnesni dobe presne jako ty kravy o kterych se zde pise:-D..Nicmene sposusta mych kamaradek rika ze jejich partneri nechteji sex, jsou unedeny porad by jen spali a nemluve o tom ze jim neprijde sexy ani krajkovany spodni pradlo, ve kterem se jim predvedou aby upoutoli jejich pozornost...bohuzel nic takoveho se nedeje:-D

karboxilas
karboxilas

Já mám opačnej problém - sport mě nezajímá, na televizi nečumim a pivo mi nechutná a potkávám jen takový, který chodí do hospod, čumí na televizi a sledujou sportovní přenosy. 

Podobné články: Blog

Google+