Blog

Vývoj popularity psích plemen mezi lety 1991 až 2017

Nemusíte být Rudolf Desenský, abyste rozuměli tomu, jací jsou Češi pejskaři. Máme pár nejoblíbenějších plemen a ta se různě obměňují. Takže koho jste kdy potkávali za barákem na trávníku?
AddThis

ODZVONĚNCI

Téhle kategorie čoklíků už bohužel odzvonilo, zato mezi lety 1991 až 2002 jich byly plné sídláky.
 

- Pudl: Už moc často nepotkáte sedmdesátiletou sousedku v šedivém kabátě, která má na samonavíjecím vodítku šedivého nebo pískového pudla.

- Kokršpaněl: Bettynu, Jessynu nebo Charlieho jsme měli nejradši. Už od dob reklamy na Kinder čokoládu, jak to štěně vozí na kárce. Pamatujete si ji?

- Jezevčík: Éra salámových vzteklounů, kteří nemají vycházet schody, umřela spolu s jezevčíky Leoše Mareše.

- Dalmatin: Perdita a Pongo nebyli úplně nejbystřejší, ale byli v pohádce a ty tečky byly roztomilé. Vždycky je měla mladá rodina.


MÓDNÍ KUSY

Nejžádanější psi od roku 2005. Ať žijou inzeráty na Bazoši.
 

- Čivava: Už dlouho jsme nepotkali nějakou kadeřnici nebo kosmetičku, která by neměla mini čivavu. Asi tak pět minut.

- Buldoček: Narazíte na ně všude. Prostě i kdybyste přiletěli do Patagonie, tak tam bude nějaká dvacítka nebo hipster s buldočkem.

- Border kolie: Pálí jim to, zatančí vám a umí usměrnit ovce. Ale Lassie to není.

- Jack Russell teriér: Je jich za posledních deset let jak hub po dešti a málokdo má přitom na to, aby s nimi běhal patnáct hodin za tenisákem. Měli by pro ně vyrábět ty křeččí běhací kola.


DRŽÁCI

Tahle plemena budou „v módě“ vždycky.
 

- Německý ovčák: I když začnou v osmi napadat na zadní nohy, stejně je všichni milujeme, a to ani nemusí chodit po Vídni pro housku se salámem. A prosim vás, ti Azorové a Kazanové si nezaslouží, abyste jim říkali „vlčáci“ – to je úplně jiná rasa, ok? Tady hlídám já.

- Jorkšírský teriér: Ať už mají dlouhé chlupy, culíček a nosí kabátky, nebo mají kratší srst, potkáte je na sídlišti v Řepích i na náměstí v České Lípě. Tahle rasa je ženskou doménou minimálně od devadesátých let.

- Pitbul, rotvajler nebo staford: Ne vždycky si je pořizují neonácci s bombrem a rozhodně jim neříkejte bojová plemena – bojoví jsou maximálně pitomci, kteří je neumí vychovat.

- Labrador nebo „zlaťák“: Jsou prostě chytří a roztomilí no. To je asi tak všechno, co k tomu můžeme říct. Víme, že jste taky brečeli u filmu Marley a já, nestyďte se.


My osobně máme nejradši voříšky. Všichni jsme totiž u babičky nějakého Broka, Astu, Žeryka nebo Punťu měli, žejo. Vypadal asi takhle:

Snímek obrazovky 2017-02-16 v 13.43.12

 

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

COOKIES
Google+