Blog

Z extrému do extrému aneb proč někdo oslavuje tlusťochy

Jestli my Češi pravidelně v něčem vyhráváme nebo se aspoň objevíme na bedně, je to žebříček nejobéznějších národů. Letos jsme to zase obhájili. Hurá?
AddThis

Před pár dny koloval po sociálních sítích článek britského webu Independent.co.uk, ve kterém byly na mapkách znázorněny nejobéznější národy jednotlivých světadílů. A jak to tak vypadá, Česká republika je nejen srdce Evropy, ale taky jeho žaludek a pořádnej tukovej obal.

Tenhle článek ale nemá bejt káravý doporučení ve stylu nejezte sladký, běhejte a neposlouchejte Halinu, máme tu hned několik takových doktorek Cajthamlových, který si těmahle věcma celkem slušně vydělávaj. Česko zdaleka není jediná země, kde potkáte tlusťochy, těsně v závěsu za sebou máme Němce, Brity, Španěly a bratry Slováky. Zhruba nastejno s náma si tvořej tukový zásoby taky Američani. Jo, v dnešní době internetu, počítání kalorií, aplikací pro každej sport, patologický záliby v bio a farmářských trzích, bezlepkových dietách a dalších foodie nezbytnostech jsou to paradoxně země prvního světa s přístupem ke všem těmhle vymoženostem, jejichž obyvatelé jsou bečky sádla.

Proč tomu tak je, je asi otázka pro někoho vzdělanějšího v oboru, ale zaráží mě jiná věc. Velice často na internetu narážím na oslavu tloušťky. V rámci vymezení se proti kultu štíhlosti se prostě objevuje spousta „plus size“ „boubelek“, které za podpory všech možných holčičích webových serverů propagují svou morbidní obezitu.

Naposledy se všichni zbláznili z holky jménem Tess Munster, která by se měla přejmenovat spíš na Monster. Tahle slečna dokonce založila iniciativu „Kašlete na standardy krásy“ a všem cpe, že je spokojená s tím, jak vypadá. Sorry Tess, seš šíleně tlustá a jednou na to umřeš. To není roztomilá oplácanost, to je vyžranost, se kterou nemůžeš pořádně běhat ani vyjít schody. Že tě v tom média podporujou, je tristní, že chceš jít příkladem jiným, je ještě horší.

tess-3

Jen proto, že puberťačky šílej po tom, mít „thigh gap“, a obdivujou Victorii Beckham, nemusíme hned glorifikovat každou stopadesátikilovou holku, co neprojde dveřma, i když obličej má sebekrásnější. Při pohledu na Tess si podobně vypadající dívky řeknou, aha, takže takhle vypadat je v pořádku, přidaj si porci hranolek a za pět let umřou na infarkt. A my si zas budem číst zděšený články o tom, že kromě Afričanů jsou všichni obézní. Kéž by to někde šlo bez extrémů.

AddThis
8 comments
ElBartolomej
ElBartolomej

Slečna Adélka bude evidentně taky "plus size". Za mě souhlas, ale narozdíl od autorky mě to vlastně ani nepřekvapuje. Vždyť právě extrémy jsou to, co táhne a prodává. Ono články o "normální holce" by totiž asi nikdo nečetl, fotky normálních holek taky moc netáhnou. Nad morbidně tlustou prasnicí se každý alepoň zastaví. Ať už s opovržením, kdy nechápeme glorifikaci špeku, nebo se souhlasným "amen sestro"- to hlavně v případě těch rozměrnějších dam, které s tím ale nechtějí nic dělat.
Ono v tom totiž není nic jiného, než lenost. Je přece mnohem lehčí říct, že jsem krásná tlustá, než třeba...zhubnout.

Ad. Tess a těžký dětství - proč mám pocit, že měl každej slavnej Amík těžký dětství a byl chudej? Nic nenaznačuju, jen konstatuju...

Adela P.
Adela P.

Sorry Markéto,  jste píča a doufám, že na to také jednou umřete

beriking
beriking

@Adela P. Aha, tady někoho zabolel špíček vidim. Odmítání reality je jedna ze známek toho, že má někdo problém...

VernerBekk
VernerBekk

Jsem si jistej, že autorčina rešerše se skládala z piva a preclíků, nebo jinak - ten článek stojí po obsahový stránce za hovno, kdyby nebyl napsanej hovorově a útočně (jako můj vzteklej komentář), tak je to tak na úrovni respektu a stojí to za piču. Už jen ten nedospělej debilní vtip Munster-Monster, pochybuju, že to má člověk, kterej chce někoho přesvědčit, že má pravdu, zapotřebí. Nadávat na rétoriku oslavy boubelek (nikde jsem nečetl pádný argument) jako protiváhu twiggy politiky je v tomhle podání dost ubohý, pohybuju se v téhle komunitě už pár let a nikde nikdo nikdy neřekl - přidej si hranolky. Jde o to naučit se přijímat svoje tělo, to je smysl poselství, autorka za prvý lže a za druhý ví hovno, co říká (což je vlastně synonymum prvního). Kdyby autorka nebyla líná jako prdel, tak by si zjistila několik klíčových fakt o téhle Tess Munster, nyní Holliday - že měla kurevsky těžký dětství, který i já považuju za ostrý a to moje vlastní stálo za hovno, že její rodina byla kurevsky chudá a Tess byla přesto vždy obézní, což svědčí o tom, že v jejím těle nebo životě bylo něco špatně, krom toho ji za tohle ve škole dost šikanovali, chtěla dělat baculku-modelku, ale byla na to moc malá, ale nakonec prorazila, rešerše mi trvala pět minut a jsem si jistej, že bych napsal docela slušný článek, rozhodně lepší než tahle trapná autorka, která nemá ponětí, o čem mele a dělá se ohromně zajímavou; udělejte si příště tu laskavost a vyserte se na to, zaklapněte ten notebook a jděte dělat něco jinýho... omluvte mě, jestli jsem trochu ohnivej, ale nesnáším hipstery a jejich rádoby zasvěcený názory, který se ukážou bejt už jen podle mělký analýzy jako snůška vymydlenejch keců.

beriking
beriking

@VernerBekk "její rodina byla kurevsky chudá a Tess byla přesto vždy obézní, což svědčí o tom, že v jejím těle nebo životě bylo něco špatně"... Právě naopak, nejlevnější jídlo je to - co se tuků a cholesterolu a dalších týče- nejhorší. Autorka si sice pustila pusu na špacír, ale to neznamená, že nemá pravdu. Fat glorification je mnohem horší než fat shaming, protože na rozdíl od fat shaming tě povzbuzování k obezitě a laxnímu přístupu může jednou zabít.

JaKaMa
JaKaMa

@beriking @VernerBekk Zrovna fat shaming může v pubertě dovést k dost ošklivým psychickým problémům - sebepoškozování, pravé nefalšované klinické deprese, poruchy příjmu potravy, ... - péče psychiatra téměř jistá. Jsou holky (a i kluci), kteří právě díky fat shamingu se pokusili o sebevraždu, nebo se jim rovnou podařila.
Ani jeden extrém není správný, oba škodí obdobně. Zatímco "následky" fat glorification jsou dost na očích, to, co dokáže napáchat fat shaming, už tolik ne.

Měla jsem spolužačku trpící anorexií i takovou, která měla opačný problém.

Přejídání, konzumace extrémně nezdravých (až nebezpečných) potravin, nápojů nebo přesný opak taky vyvedený do extrémů bývá projevem toho, že to má člověk v hlavě špatně srovnané, nemá rád sám sebe se všemi svými přednostmi i nedostatky, vinní sám sebe a nedokáže si odpustit. Dál to taky může být projevem toho, že neumí jinak bojovat se stresem, neúspěchy, smutkem, vztekem, frustrací, nudou v životě.

Rickinka
Rickinka

Bohuzel to tak je a i v cesku je jedna radobysexy a slavna a freecoolin plussize modelka,ktera se navic pysni tim ze ji velice zdrave (jen same sushi). Je to mazec

Podobné články: Blog

Google+