Blog

Zastavíme teroristy diskusemi na Facebooku? Představte si, že ne!

Všichni to známe a všichni se toho účastníme. Nekonečné diskuse na Facebooku poté, co se NĚCO stane. Lidi jsou schopni se u nich točit do vývrtky a do infarktových stavů.
AddThis

Tu starou známou hlášku o tom, že hádat se na internetu je totéž jako vyhrát paralympiádu, asi každej zná. Když se ale podíváte na facebookové diskuse posledních dní, vypadá to, že o to, projet cílem na invalidním vozíku jako první, je nejvyšší meta pro spoustu lidí.

V Paříži se stala děsivá věc. Strašlivá, mrazivá a fatální. Co to znamená pro světovou politiku, pro muslimy v Evropě, pro Evropany obecně a pro bezpečnostní opatření naší země, to řešit nebudu a nechci, nejsem odborník.

Co mě fascinuje, jsou neutuchající nesmyslné hádky na Facebooku, kde se lidi okamžitě (ostatně jako vždy) dělí na jednotlivé tábory zastávající jasné názory na situaci. Mezi tábory se nepřebíhá, kdo má jiný názor, je naprostý idiot, a kdo si nedal do profilovky Je suis Charlie, je pozér a srab. Jako by se světové dění odehrávalo na tajmlajně a celá Al Kajdá jednala podle toho.

Asi vás to překvapí, ale světu okolo je jedno, co nasdílíte za fotku a jestli si vymažete z přátel někoho, kdo ji nenasdílí. Každej je najednou bič boží a novej papež. Prostředí Facebooku způsobuje, že lidi odbíhají od řešení toho opravdového problému k nekonečnému přeměřování pindíků a dokazování si, kdo je větší pravdoláskař, hyperkorektní sluníčkář, politolog, znalec teroristických organizací, znalec konspiračních teorií a rasista.

Najednou se úplně ztrácí to, co by se řešit mělo a na co by se celá lumpenkavárna, všichni pseudointelektuálové a celá tahle takzvaná elita měla zaměřit – na boj proti terorismu a zároveň boj proti těm, kteří šmahem celý islám považují za extremismus. Nekonečným honěním ega v diskusi na Facebooku toho asi nedosáhnem.

AddThis
2 comments
Annie2015
Annie2015

Kdyby diskuze na fb přesvědčili jednoho jediného rasistu, homofoba, antimuslimana atd atd. zamyslet se nad sebou a přejít od nenávisti k prosté toleranci, pak by to bylo dost na ospravedlnění všech těch diskuzí.

Každej je najednou bič boží.... no a ani tento článek se nevymyká. Honí si ego na účet lidí kteří na sebe podle autora jen prskají v diskuzích Zde mi nějak chybí co jiného autor článku dělá... Věřím, že bojuje proti terorismu i proti těm, kteří celý islám považují za extrémismus, jen mě mrzí, že i ostatním fb diskutérum neporadí jak bojuje... Je hezké umět pojmenovat problém, ale bez nabídnutého konkrétního řešení je to naprosto stejné, jako příspěvek někde v autorem tolik opovrhovaných diskuzí. 

A ještě k začátku článku, ta stará známá hláška zní: "Hádat se na internetu je jako vyhrát paralympiádu - ikdyž vyhraješ, pořád si retard." .... Opravdu "vkusná a tolerantní" hláška.

Katte
Katte

Souhlasím s tím, že kdekdo si myslí že prosazováním svého názoru na sociálních sítích, kterého se drží zuby nehty, změní svět... Každý člověk má nějaký názor a tím že existuje Facebook, se nemohlo stát nic jiného než toto, sto lidí, sto názorů (tento článek není ničím jiným, než dalším "hejtem", který sám popisuje).

Ale neházejte všechny do jednoho pytle, co takhle zamyslet se nad tím, že Je suis Charlie na profilu je vyjádřením solidarity?

Podobné články: Blog

Google+