Blog

Ze života pozemšťanů #1 – Olympiáda

Vítejte u pořadu Ze života pozemšťanů, mé jméno je Galatrex Uzdixal. Podíváme se na planetu Zemi, kde se primitivní formy života vzešlé z opic domnívají, že jsou pány tvorstva. Což je roztomilé. Dnešním tématem jsou Olympiády, celoplanetární sportovní svátky, při nichž se všichni dívají na televizi a 0,00000001% populace běhá.
AddThis
  • Text: Linda Pacourková

Přípravy
Země je rozdělená na státy, uzemní celky, které se od sebe liší vlajkami a dabingem Game of Thrones. Ať už je to cokoliv. Země, která Olympiády pořádá, postaví bůhvíproč vesnici uprostřed města a k tomu za neuvěřitelné množství peněz přistaví místo, kde mohou lidé skákat do písku. A zřejmě je na to hrdá. Hmm.


Zahájení
Pořádající země při zahajovacím rituálu chce ukázat, co všechno na ní bylo za posledních sedm tisíc let skvělé a trvá to tak dlouho, dokud se někdo nezvedne a nepokusí se pomocí louče zapálit stadion. Většinou jen přismahne takovou mísu a svoje obočí, takže ostatní pláčou, nejspíš proto, že tam musí sedět dál.


Dresy
Každý národní tým má soubor dresů pro samce a samice, kteří si v nich následně hrají. Naši vědci se domnívají, že proto, aby ostatní samci a samice věděli, na koho mají křičet. Ale taky to může mít nějakou souvislost s horoskopy a konstalací hvězd. Ostatně, koho to zajímá? Čestnou vyjímkou je hejno Čechů, kteří mají na zádech nápisy v klingonštině.


Disciplíny

Samci a samice následně soutěží v disciplínách, které jsou pro ně asi stejně důležité, jako pro nás kyslík. Světlejší samci se pokoušejí dohnat ty tmavší, skáčou do písku, předvádějí ubohé pokusy o létání a snaží se jeden druhého svléknout z humorných obleků. Proč nesoutěží v něčem, co je pro ně skutečně zásadní, například v Pokémon GO, zůstává záhadou.


Zasloužená odměna
Pokud se jedinec ukáže v dané disciplíně jako nejlepší svého druhu, ze SEDMI MILIARD ostatních, a investuje do toho léta příprav, energie, času a peněz… vyhraje zlaťák, stoupne si na bednu a zahrajou mu písníčku. Což je asi super.


Ukončení

Protože to napoprvé překazil člověk s loučí, na závěr her se odehraje celý ceremoniál znovu, ale trochu jinak, aby se lidé nenudili. Všichni se usmívají, že už to končí a ti závodníci, kterým v těle nebyla objevena žádná nezvyklá chemikálie, slibují že přijedou i příště. Tentokrát s chemikáliemi.Až do příště se s vámi loučí Galatrex Uzdixal. Pokud vás tyhle tupé opice zaujaly, napište nám do komentářů, jaké jejich činnosti máme zmapovat příště.

 

AddThis
1 comments
apokalipson
apokalipson

Bylo to fakt super vtipné.

Ale jako více vyvinuté bytosti by jste my mohly pomoci s bizardní věcí jménem náboženctví a víra.

Podobné články: Blog

Google+