Blog

Zlatý David je zpátky!

Uteklo to jako voda, přátelé. Na loňské vítěze ještě nezačal padat prach, a už je tu další ročník. V pořadí čtvrtý, tentokráte pojatý trochu jinak, ale stále v plné síle!
AddThis
  • foto: Michael Kratochvíl

zlatydavid.cz

nominační kolo 18.2. - 11.3. 2015

finální kolo 11.3. - 1.4. 2015

slavnostní vyhlášení 8.4. 2015 v NoDu

A utíká to ještě rychleji než voda, když si vezmete, že letos budeme hudební anticeny rozdávat už počtvrté.
 

Tedy, my… o vítězích jste vždy rozhodovali vy svými hlasy a toho se budeme držet i nadále. Opět je tu pro vás web zlatydavid.cz, kde můžete pomocí jednoduchého formuláře nominovat své favority v jednotlivých kategoriích. Tato fáze bude trvat až do středy 11. března, kdy vypukne velké finále. Na té samé stránce vás pak bude čekat šest adeptů v každé kategorii a bude opět záležet jen na vás, kdo z nich získá cenu v podobě rozlámaného zlatého vinylu. Nebo spíše pozlaceného. Tepeme do hudebního pozlátka, že ano.

Finálová fáze hlasování skončí na apríla a přesně týden poté, ve středu 8. dubna, proběhne slavnostní vyhlášení. Tentokrát trochu měníme i neměníme prostor, budeme na stejné adrese, ale o patro výše. Tušíte správně, vyhlášení Zlatého Davida proběhne v NoDu. Rozhodli jsme se pojmout to letos experimentálněji, interaktivněji, kontaktněji. Těšit se můžete na zajímavé kapely, projekce, dýdžeje, soutěže o parádní ceny, které udělají radost každému fanouškovi dobré muziky. Ale to už bychom moc předbíhali, nejprve musíte sami svými hlasy rozhodnout, kdo si to v této superprestižní anketě rozdá o vítěze. A že máme za sebou opět plodný rok, o tom se můžete přesvědčit na následujících příkladech. Tak vzhůru do toho, přátelé!

Zpěvák roku

Jirka Koběrský a jeho óda na firmu doplňující tonery, to je opravdu hodně daleko.

Zpěvačka roku

Neúnavná Olivie Žižková točí jeden klip za druhým a se svými kumpánkami rozjede pořádný hejty, jakmile si někdo dovolí říct, že její muzika není dobrá. Nemůžeme si pomoct, pro nás to je adeptka jak víno. Už kvůli tomu videu, kdy jeden neví, jestli je to (minimálně od půlky dál) regulérní klip, nebo koukáme na Prostřeno.

Skupina roku

Mads, tady není co řešit. Přespolní boyband, který tomu, co dělá, tak moc věří, že si dokonce zaplatili reklamu a ten klip svého času skákal v prohlížeči nám všem. Klasika, ještě nemají venku druhý singl, a už změnili sestavu.

Videoklip roku

No, dobře, uznáváme, Ivana Gottová není zpěvačka. Uznáváme taky, že jde o ze srdce míněné přání k narozeninám. Proč to ale nepojali soukromě? Proč to natočili jako klip se vším všudy a mířili s tím do médií? Co tam dělá Michal David? Je taky příbuzný? A co na to Jan Tleskač?

Průšvih roku

Nestává se často, že bychom odkazovali na jiné weby, ale tady nejde jinak. Dýdžejská scéna se chytne za hlavu, jen co tu reportáž uvidí. A ze závěrečných vět na konci opravdu mrazí.

Screen Shot 2015-02-13 at 11.45.55 AM

 

AddThis
12 comments
liskaelis
liskaelis

No tak vám nevím... Písnička od Koběrského je sice pitomina, ale řekla bych, že to tak bylo i míněné. Osobně mi to přišlo vtipné. Nominace na videoklip roku mi přijde pitomá ze strany autora článku. Gott a všechno kolem něj se točící je medializováno od doby, co si moje maminka pamatuje, tak proč natočit písničku, kterou pak nějaký supertruper "novinář" někde vyhrabe, ukradne či koupí a zveřejní? Není to zdaleka tak špatné, aby to bylo nejhorší počínání, co se po youtubech povaluje. Jen jestli jste si prostě nepotřebovali porýpat a ani jste si nedali dost práce s procházením "kandidátů" ;)

MichalMatlach
MichalMatlach

@liskaelis Asi jste úplně nepochopil podstatu Zlatého Davida. Výše uvedené "písničky" nejsou nic víc, než jen příklady toho, co se za poslední rok v rámci našeho hudebního podsvětí urodilo. Nikdo neříká, že zrovna tohle jsou ty nejhorší z nejhorších. K tomu slouží nominační formulář, do kterého napíšete svoje favority. A co se týče té Ivanky-nikdo nic nevyhrabával. Sama ho zveřejnila jakožto videoklip, tak musí být i stejně jako ostatní hodnocena....

liskaelis
liskaelis

@MichalMatlach @liskaelis Já bych řekla, že jste naopak Vy nepochopil můj příspěvek. Zkuste si ho přečíst ještě jednou. Zaměřte se na tu část, kde jsem psala o zveřejnění, možná Vám dojde, že jsem to myslela ve smyslu - kdyby ho ona nezveřejnila, jistě by se našel někdo, kdo by to udělal ... A pokud Zlatý David není ocenění nejhoršího z nejhorších, jakási zlatá pěchota v hudbě, pak bych byla ráda, kdybyste mi smysl Zlatého Davida vysvětlil.


MichalMatlach
MichalMatlach

@liskaelis @MichalMatlach Omlouvám se za pomužštění :-) Nicméně jde mi o to, že tam používáte slovo "nominace". Tohle není žádná nominace, ale jen taková ilustrační vložka. Osobně si nemyslím, že zrovna ona tuhle kategorii vyhraje. Tí, že je tu zveřejněna, není řečeno, že by byla nejhorší.....

MichalMatlach
MichalMatlach

@liskaelis A s tím zveřejněním-je to profesionální klip, produkovaný profesionály a poslaný do médií. Tudíž je stejně hodnocen, jako jakýkoliv jiný klip, vzniklý na podobné bázi (profesionální produkce-mediální pozornost). Kdyby ho natočili čistě soukromě pro tatínka na DVD a pouštěli si to doma v obejváku, tak nikdo neřekne ani slovo :-)

liskaelis
liskaelis

@MichalMatlach @liskaelis Nic se neděje, já jsem to pochopila :)

Nominace ze strany autora článku. Psala jsem to obecně tak nějak proti samotnému autorovi, jelikož si myslím, že jsou všude po internetu daleko "lepší" adepti a trochu si říkám, že je to osobní averze vůči těm zmíněným v celém článku. Proto jsem to zakončila větou, kterou jsem to zakončila.  A ohledně té Ivanky - Jak jsem psala - kolem Gotta je mediální i chvíle, kdy odchází na záchod nebo si ráno čistí zuby, proč by to neměli celé pojmout trochu "profesionálněji"? Však kdyby to tak nebylo, jistě by se všude psalo o tom, že nemají ani na pořádnou kameru nebo stativ, že je to takové domácí video, které se dostalo do světa.. Zkrátka že lidé si vždy něco najdou. Ne nadarmo se říká - kdo chce psa bít ... Ale ani náhodou si nemyslím, že to patří do stejného článku, jako třeba naposledy zmíněný "Průšvih roku".

MichalMatlach
MichalMatlach

@liskaelis @MichalMatlach Autor nikoho nenominuje, to musíme my :-) A je pravda, že jsem viděl za poslední rok hodně mnohem horších videoklipů, nicméně ani jeden z nich neměl ani zdaleka tak profesionální zázemí a podmínky, jako právě tohle. A právě proto je to v hudebních masakrech :-)

MartinaVyskupova
MartinaVyskupova

@liskaelis Je fakt, že o proti zbytku se song od Koběrskýho jeví jako profi práce - a taky mě ta písnička chytla... 

Podobné články: Blog

Google+