Články ze šuplíku

Cesta na věčnost s přidanou hodnotou

Zahrabat do hlíny nebo spálit, to už se dneska nenosí. Se studenou tělesnou schránkou se dá naložit mnoha způsoby, přičemž jeden je lepší než druhý.

Co člověk, to diamant

V našich tělech se skrývá slušné množství uhlíku, jehož dokonalou a čistou formou je právě diamant. Pomocí lisování kremačního popelu tlakem 60 000 atmosfér se popel přemění v blýskavý kamínek, který můžete zasadit do šperku či prstenu. Vaši blízcí vám tak budou vždy po ruce.


Nakérovat

Jména lásek či milovaných rodinných příslušníků nosí dneska na kůži kdekdo. Co se ale nechat potetovat přímo vašimi blízkými? Tetovací inkoust pěkně naředíte popelem pozůstalého a jde se na věc. Ostatně černé tetovací pigmenty se prý získávají primárně z popela.

Rozpuštěný a vypuštěný

Klasické kremace jsou k přírodě dost nešetrné. Sežere to spoustu plynu, a co si budeme říkat, moc to nevoní. Zesnulí ekomaniaci proto spočinou v lázni se speciálním roztokem, kde se do dvou hodin přemění v minerální popel a vodu. Popel jde do kytek a vodou můžete zalévat salát ve skleníku.


Zmražený a roztříštěný

Pohřebáci žerou Terminátora. Odtud okopírovali zmrazení nebožtíka, kterého pak pomocí kontrolovaných vibrací roztříští na drť. Ta se vysuší a zbude jakýsi kompost, který můžete šoupnout do matičky země nebo poslat Schwarzeneggerovi.


Sedm supů v Tibetu

Pod vznosným názvem „vzdušný pohřeb" se skrývá tibetská specialitka, kdy se tělo zesnulého rozseká na kousky a naservíruje supům, kteří duši podle legendy vynesou na nebesa. No neofrňujte se, zkoušeli jste někdy v tibetských skalách vykopat hrob?


Nerozptyluj

Někteří muži mají potřebu rozptýlit svoje sperma mezi široký okruh lidí. Jiným stačí totéž udělat se svým popelem. Takový pohřeb zařídil Johnny Depp svému příteli Hunteru S. Thompsonovi. Jeho posledním přáním totiž bylo nechat svůj popel vystřelit k noční obloze.

Mít Johnnyho Deppa za kámoše vám zaručí epesní pohřeb.


Až do vesmíru

Chtěli jste být kosmonautem? I po smrti si můžete vyrazit do vesmíru, když se pozůstalí plácnou přes kapsu. Schránka s popelem vyrazí do nekonečného univerza na soukromé raketě a bude donekonečna kroužit po oběžné dráze. Mimochodem takto byl „pohřben" tvůrce Star Treku Gene Roddenberry.

Nevybrali jste si? Třeba se budete chtít nechat zkapalnit jako Destilovaný děda.

Foto: Profimedia.cz

Podobné články: Blog

Martin Pistulka | 07.2.2014

22 důvodů, proč je Olympiáda horší než menstruace

Čtyři roky je klid po pěšině a najednou se svět zase točí v olympijských kruzích. I nesportovce dokážou výkony přitáhnout k bedně a dohnat k slzám, ale ještě než zaplane oheň, začne vám tenhle podnik docela solidně lézt na nervy. Teda nám. A co nám teda vadí? Čtěte.

Ada z Módního pekla | 03.3.2014

10 rad, jak se stylově připravit na MDŽ

Mezinárodní den žen býval za totáče svátek jak se patří. Režim vzdával okázalou úctu ženě, pečovatelce a ploditelce, na kterou jinak vesele kašlal; a tak ženy dostávaly květiny a přáníčka, která vyráběly děti o výtvarce, muži slavnostně jednou za rok umyli nádobí, v podnicích se konaly oslavné besídky a od odpoledne se vesele chlastalo. Všechny soudružky a všichni soudruzi se na tu slávu taky patřičně módili. Asi takhle.

Jakub König | 02.2.2014

Moderní bobříci pro dnešní děti

Rychlé šípy a Foglar už dneska netáhnou. Tam, kde si Jestřáb kdysi vystačil s Bobříkem květin nebo Bobříkem ušlechtilosti, tam je dneska třeba tvrdě inovovat. Připravili jsme pár zajímavých návrhů reflektujících moderní dynamickou dobu.
COOKIES
Google+
index.php