Články ze šuplíku

Důchodci v MHD

Všechny nás ve škole učili, že ke starým lidem se máme chovat slušně a pouštět je v tramvaji vždycky sednout. No ne? Učili vás to? Učili. Leda že byste chyběli, ale to nebyla nikdy žádná omluva. Měli jste si to doplnit.

Jenže realita je trochu jiná. Kdo jel alespoň jednou autobusem, tramvají nebo metrem, ví, o čem je řeč. Milé stařenky, které s kyticí růží vystupují na zastávce Vinohradské hřbitovy, pustí rád sednout každý.

Problém je, když se dostanete do kontaktu s agresivním chumlem gerontů, kteří projíždějí městy ve smečkách sem a tam. Nastoupíte do tramvaje a už slyšíte ten sykot: „Pani, na Bohdalci maj zlevněný rohlíky, na kile to dělá skoro dvě koruny." „Taková nestyda, sukni měla jenom kousek pod kolena, že ji pánbu jednu nevrazil, to vám nepochopim." „Esi vono nám nebylo líp, když nám tehdy sebrali ten statek a zastřelili Azora, než neska, viď, bábo."

Nenávistné dialogy či monology jsou ale jen začátek. Zhusta totiž nezůstává pouze u slov. Když nejste dostatečně rychlí, schytáte nejspíš při nástupu a výstupu nějakou tu herdu holí. Mechem obrůstající bachyně, které od úst odletují miriády slinných kapiček, vás obšťastní nějakou předválečnou nadávkou a srazí na kolena. Třeba zápachem z bezzubých úst. Ano, můžeme tak skončit všichni, ale to je opravdu chabá útěcha. Navíc to vlastně žádná útěcha není.

Když budete mít ultra smůlu, udělají si z vás znudění důchodci terč pro svou všeprostupující zášť a obscénní hrátky. Napřed vám nadávají do nevycválané mládeže, hlasitým šepotem komentují vaši tloušťku či vyzáblost. A pak většinou následuje smrtící kombo: jeden vám podrazí nohy pojízdnou taškou, druhý vám berlí přišpendlí tělo ke zmatlané podlaze a třetí vás podrobí suchou houskou. Z toho už se nedostanete.

Jakmile tedy zahlédnu za oknem tramvaje povědomě vrásčité obličeje, radši si zajdu. Klidně pár bloků. Pohyb je zdravý a ke stáru se mi bude extra hodit.

Myslíte si, že pouliční bitky jsou záležitostí mužů? Tak to se pletete. A až zase někdo bude nadávat, že mlaďoši rozkopávají odpadkové koše, ukažte mu tohle video.

 

Podobné články: Blog

12.8.2016

Upřímné turistické plakáty

Navštivte tohle! A navštivte tamto! Lákají vás postery v cestovních kancelářích, na kterých jsou vždycky rozesmátí fotobankoví lidé a krásné počasí. Jak by plakáty vypadaly, kdyby byly upřímné?

Markéta Lukášková | 18.9.2014

Vykašlete se na emocionální upíry

Takovýho člověka máte ve svým okolí asi všichni. Nic se mu nedaří, jeho život stíhá jedna katastrofa za druhou, a když se mu snažíte pomoc, řekne vám, nojo, když ty to nechápeš. Ty máš štěstí. Ty máš Jardu/dobrou práci/bezva bydlení/peníze/dítě/prima tchyni/hezčí vlasy/výkonnější troubu. Zbavte se toho člověka, je to emocionální upír.

Markéta Lukášková | 01.12.2017

20 nejhorších věcí, který můžete dělat v prosinci

Jasně, budou Vánoce, ale nejen těch se týká následující seznam. Prosinec je plný nástrah, tak si dávejte bacha, ať neděláte něco z následujícícho...
Google+
index.php