Články ze šuplíku

Důchodci v MHD

Všechny nás ve škole učili, že ke starým lidem se máme chovat slušně a pouštět je v tramvaji vždycky sednout. No ne? Učili vás to? Učili. Leda že byste chyběli, ale to nebyla nikdy žádná omluva. Měli jste si to doplnit.

Jenže realita je trochu jiná. Kdo jel alespoň jednou autobusem, tramvají nebo metrem, ví, o čem je řeč. Milé stařenky, které s kyticí růží vystupují na zastávce Vinohradské hřbitovy, pustí rád sednout každý.

Problém je, když se dostanete do kontaktu s agresivním chumlem gerontů, kteří projíždějí městy ve smečkách sem a tam. Nastoupíte do tramvaje a už slyšíte ten sykot: „Pani, na Bohdalci maj zlevněný rohlíky, na kile to dělá skoro dvě koruny." „Taková nestyda, sukni měla jenom kousek pod kolena, že ji pánbu jednu nevrazil, to vám nepochopim." „Esi vono nám nebylo líp, když nám tehdy sebrali ten statek a zastřelili Azora, než neska, viď, bábo."

Nenávistné dialogy či monology jsou ale jen začátek. Zhusta totiž nezůstává pouze u slov. Když nejste dostatečně rychlí, schytáte nejspíš při nástupu a výstupu nějakou tu herdu holí. Mechem obrůstající bachyně, které od úst odletují miriády slinných kapiček, vás obšťastní nějakou předválečnou nadávkou a srazí na kolena. Třeba zápachem z bezzubých úst. Ano, můžeme tak skončit všichni, ale to je opravdu chabá útěcha. Navíc to vlastně žádná útěcha není.

Když budete mít ultra smůlu, udělají si z vás znudění důchodci terč pro svou všeprostupující zášť a obscénní hrátky. Napřed vám nadávají do nevycválané mládeže, hlasitým šepotem komentují vaši tloušťku či vyzáblost. A pak většinou následuje smrtící kombo: jeden vám podrazí nohy pojízdnou taškou, druhý vám berlí přišpendlí tělo ke zmatlané podlaze a třetí vás podrobí suchou houskou. Z toho už se nedostanete.

Jakmile tedy zahlédnu za oknem tramvaje povědomě vrásčité obličeje, radši si zajdu. Klidně pár bloků. Pohyb je zdravý a ke stáru se mi bude extra hodit.

Myslíte si, že pouliční bitky jsou záležitostí mužů? Tak to se pletete. A až zase někdo bude nadávat, že mlaďoši rozkopávají odpadkové koše, ukažte mu tohle video.

 

Podobné články: Blog

22.12.2013

24 štědrovečerních jídel kolem dokola světa

Advent nemůže být jenom o půstu. Protože celé svátky do sebe nedostat soustečko pořádnýho žvance, to by pak přeci člověk neměl žádnou zimní kondici. Mrkejte, jak, a pod čím, se stoly prohýbají různě po světě.

22.12.2013

13 stupňů k nehynoucí facebookový slávě

Soutěživost máme v krvi všichni. Kluci se poměřujou na záchodě nebo na sportovištích, holky zase v převlíkárně nebo fitku. Jde prostě o to, kdo dál, výš, rychleji. Dneska ale taky o to, kolik ulovíte na Facebooku lajků. A čím víc jich ulovíte, tím jste větší machýrci. Z toho se dá taky vyčíst leccos. Schválně si prostudujte tenhle lajkmetr, ať víte, kolik jich shrábnete za co.

02.12.2014

Esemeska o nekonečné výmluvě

Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Teda do tý doby, dokud nemá pozdní příchody zcela pod kontrolou. Mrkejte.
Google+
index.php