1. Když žena mluví a mluví a mluví a mluví a vy musíte vypnout mozek, protože jinak by vám explodoval, ona pak svůj monolog skončí a čeká na vaši reakci. Co ale máte říct, když ji neposloucháte? Prostě řekněte „Jak to vlastně myslíš?“ Tím dáváte najevo nejenom, že ji věnujete pozornost, ale taky se zajímáte. A ona vám shrne, co říkala. Aha!

  2. Během jejího monologu nicméně udržujte stálou iluzi komunikace. Neznatelně přikyvujte, povytahujte obočí, souhlasně bručte a občas vydejte tázavý zvuk. Po pár týdnech tréninku to budete zvládat podvědomě. Trénujte se seriály a snažte se odkývat Deanerys cokoli.

  3. Po sexu je důležité zůstat se ženou. Pro jistotu se ani nehýbat a pouze se nejméně deset minut věnovat verbální komunikaci, vrnění a (hraně) automatickému hlazení.

  4. Když se žena obleče, stojí před zrcadlem a ptá se vás, zda je oblečena hezky, je to past. Pokud řeknete, že ano, dáváte najevo, že se nedíváte pozorně. Pokud řeknete, že ne, urazíte ji. A navíc se bude další hodinu převlékat. Proto si vyberte jeden malinký detail, který se dá rychle změnit, a na ten poukažte. Třeba „Hm a nechceš si vzít radši tu červenou čepici, vypadáš v ní roztomile.“ Mrk, mrk.

  5. Další důležitou věcí je předstírat zájem o zbytečné problémy, které žena do vašeho soužití přináší. Nechce však řešení (nikdy nechce řešení!), chce účast. Proto pohádá-li se s kolegyní v práci a bude o tom vyprávět, tvařte se jakoby vaše žena prezidentovala Spojeným státům a její kolegyně sovětskému Rusku. Takhle závažný problém to je.

  6. Důležité je chválit. Chválit, chválit a chválit. Udělá-li pro vás žena něco prospěšného, byť to patří k jejím domluveným povinnostem, musí přijít uznání automaticky. Jinak se zadrhne a příště vám vyčte, že to dělá, zatímco vy neděláte nic. I když děláte. 

  7. Je dobře zjistit si, s jakými muži se vaše drahá polovička stýká, a souvisle předstírat mírné žárlení. Protože pak vám na ní záleží tolik, abyste žárlili, ale zároveň vám na ní záleží tolik, abyste jí tím nedělali problémy.

  8. Veďte si vlastní menstruační kalendář, abyste věděli kdy se vyhýbat konfliktním tématům, kdy nosit sladkosti, kdy nežertovat stylem „Ty jsi nějaká popudlivá, nemáš to dostat?“ a kdy už vůbec nežertovat stylem „Ty jsi nějaká popudlivá, nemáš to dostat?“

  9. Ženy jsou obecně fyziologicky daleko složitější bytosti než my a stále je něco bolí, pobolívá, píchá, pálí, škrábe, tlačí a bodá. Přesto – na rozdíl od muže v bolestivé situaci – funguje. Je třeba vždy vyjádřit účast k jejímu pobolívání a ocenit její obětavost, aby mohla makat dál. Obecně: žena potřebuje, aby vždy všichni věděli, že ona je největší chudák v místnosti. Pak je spokojená a udělá více práce než parta dřevorubců.

  10. Jo a když kupujete auto, vyberte ho vy, ale ji nechte vybrat barvu.