1. Velikosti podprsenek

Kdo se má v těch číslech a písmenkách vyznat? To by nestačilo esko, emko, elko jako u všeho ostatního? Jasně, co prsa to unikát, ale stejně se vám stane, že do velikosti 75B se nenarvete a z 80B vám ty prsa vypadnou.

2. Prodavačky

Na cestě ke kabince se vždycky najde přeochotná prodavačka, připravená vám zkazit den. Kriticky se podívá na to, co jste si nabrala, a pak už existují jen dvě varianty: „Já vám dám ještě větší“ (Jsem tlustá!) nebo „Já vám přinesu menší!“ (Jsem plochá!). Tak nebo tak, jestli si dneska něco odnesete, radost máte dopředu zkaženou.

3. Ramínka

Ty mrňavý plastový ramínečka, do kterých je to titěrný spodní prádlo na desetkrát obtočený tak, že už ho nikdy nevrátíte zpátky. Prodavačky na to prý musí mít půlroční kurz. Ale i vám to koneckonců zocelí nervy, že.

4. Špeky

V kabince nastává hodina pravdy, a jestli nemáte 40 kilo i s postelí, tak tam nějaký ten špek prostě bude. Právě teď je ta chvíle, kdy se to tuhle pěkně zařízne a onde hezky vyvalí. A už zase nechcete vůbec nic.

5. Střihy

Tak na tohle přišla už Bridget Jonesová – čím větší a babičkovštější kalhotky, tím pravděpodobnější je, že je na konci večera budete mít možnost někomu ukázat. Protože jsou co? Pohodlný. A i když se nám reklamní průmysl snaží namluvit opak, tanga a další titěrný kousky látky, co vám nezakryjí ani půlku zadku, jsou možná sexy, ale vy si v nich uženete nanejvýš zánět ledvin.

6. Push up

Koho příroda neobdařila, může se napumpovat silikonem nebo to očůrat pušapkou. Za pocit, že máte na hrudi molitanový nárazníky, to ovšem většinou nestojí. A za ten zklamaný pohled, až vám ji někdo sundá, už vůbec ne.

7. Barvy

Bílá je romantická, ale párkrát ji vyperete a ze sněhobílé je šedo-béžovo-zapraná. Vzorky jsou fajn, jenže to si musíte k podprdě koupit tak sedmery kalhotky, aby z toho byl ´modýlek´, protože pruhovaný spodek a kytičkovaný vršek je prostě nanic. Růžová je pro malý holky, červená pro šlapky, tělová je praktická, ale hnusná, takže jste u čeho? Hm, zase ta černá.

8. Cedulečky

Proč už někdo nevymyslel lepší systém, než ty cedulečky pitomý přišívat rovnou ke kalhotkám? Vypárávat to steh po stehu nůžtičkama na nehty je pak zábava na celej večer. A přiznejte se, kdo už někdy nezničil úplně novej kousek tim, že se to snažil prostě ustřihnout?

9. Praní

No tak jasně, spodní prádlo se pere v ruce, speci jemným práškem, co voní jak posečená louka. A v pračce nanejvýš na 30 a v síťce. Bavit vás to bude asi tak jednou a pak už budete jen řešit, jestli naděláte větší paseku, když to vyperete s džínama, nebo s ložním prádlem.

10. Ceny

Oblečení velký jak kapesník stojí stejně jak celý kalhoty, svetr nebo večeře pro dva? Jako vážně?