1. Máte oblíbený strom? Javor, buk, hruška… pod těmi všemi můžete ulehnout. Jen třeba na banánovník zapomeňte. Popel je sice unikátní hnojivo, ale zázraky nesvede.
 2. A co zelenina? Mrkev, řepa nebo ředkvička? Věřte či nevěřte, rodinný hrob nemusí být osázen oldschoolovými petúniemi, tújemi nebo chryzantémami. Klidně si z něj můžete udělat záhonek.
 3. Kremace je hot, kompostování je cool. Pravda, s mrtvým tělem si sice zdaleka neužijete tolik zábavy jako s popelem. Pohřbít tělo je ovšem eko, bio, organic, fun&relax a samozřejmě raw. A když přiložíte ruku k dílu, bude to i hand-made.
 4. Když ke kořenům tak jedině v eko-urně. Milujete růžovou? Pak můžete mít růžovou urničku. A pokud nebudete chtít jen jednu barvu, můžete si ji sami pomalovat. A třeba jí přidělat knírek.
 5. Nejlepší odpočinek je jen tak si lehnout do trávy a koukat do větví. A teď si představte, že takhle budete ležet celou věčnost.
 6. Konečně budete offline. Lidi dneska i po smrti straší na všech faceboocích a googlech. Stačí ale ulehnout mimo wifi, třeba na horách nebo v moři a máte po starostech.
 7. Nemusíte ani tvrdnout na jednom místě. Uložením ke kořenům začíná jedno velké atomové dobrodružství. Kořeny vás nasají a třeba z vás bude třešeň. Jednu sezobne pták, který poletí za kosmonautem, ten nastoupí do rakety a…. jste ve vesmíru.
 8. Uděláte radost pozůstalým. Složíte se pod velký dub a na ten necháte pověsit houpačky. Lidi za vámi budou chodit rádi a ještě se pomějou.
 9. Kytky zásadně živé! Pokud si na sobě necháte vysázet opravdickou květenu, máte dost dobrou šanci, že se vaši příbuzní zdrží i ostatních ne příliš vkusných hrobařských praktik.
 10. A věřte že na takovém pohřbu v přírodě se vaši blízcí pořádně odvážou. Poslední rozloučení nebude schůzka se zombíky ale jedna obří veselá párty. A tak to má být.
   

A rada na konec. Když už máte ten skvělý nápad nechat se pohřbít ke kořenům, rozhodně si s sebou neberte šusťákovku nebo silonky. V umělých materiálech se z vás nestane kompost ani žádná zářivě bílá kostřička z posmrtné dance párty, ale poměrně hnusná hmota podobná mýdlu.


Trend přírodního pohřebnictví se dostává i k nám díky ekofunebráckému triu Ke kořenům.

Jde o tři slečny, které vám  ochotně poradí, pod čím vším se můžete nechat zahrabat nebo vám vystrojí pohřeb, který byste si nejradši chtěli zopakovat. Mrkněte na jejich Facebook.

Tak se nechte pohřbít ke kořenům. Posmrtná kreativita má svá omezení, ale je jich míň, než byste čekali. A pomoZte jim na Hit-Hitu.