ONdray aneb kdo chce slavným býti

Začalo to nenápadně. Moderátor na Evropě 2, po večerech pouštěč písniček na diskotékách. Ale ONdray chtěl víc, tak vypustil do světa údajně autorský singl, v rozhovorech říkal, že text napsal tak, aby vycházel z jeho života a tak dál, znáte to. Netrvalo dlouho a provalilo se, že píseň ve skutečnosti slepil z předkoupeného balíčku samplů, kde i text byl nazpívaný předem. Nemluvě o nákupu fake fans na FB, kdy mu stránku lajklo během jednoho večera 10 000 lidí.

5Angels a jejich lži médiím

Jsou to mladé holky, ucha, dalo by se říci. Proto nehledejme vinu u nich, ale u jejich manažera. Ten začátkem roku ve VIP zprávách na Primě řekl, že se jemu a jeho týmu podařilo domluvil koncerty Justina Biebera a One Direction v Praze a v Bratislavě a 5Angels budou předskakovat. A já se ptám – kde ty koncerty jsou? A mohli bychom pokračovat, vystupování v Anglii a chlubení se setkáním se zpěvačkou, která v tu dobu ve skutečnosti vystupovala někde úplně jinde, termín zahraničního koncertu křížící se se zpíváním v obchoďáku v Dunajské Stredě a tak dál. Pan manažer se toho evidentně nebojí.

Zlatý Slavík rychle dopěl

Tohle se pánům pořadatelům opravdu, ale opravdu nepovedlo. Aby si okamžitě po ceremoniálů ze všech výsledků lidi akorát ťukali na čelo kvůli Abba revivalu coby skokanovi roku, ba co víc, aby se od té doby o anketě mluvilo jen a pouze negativně v souvislosti s vyškrtnutím nepohodlného interpreta z kategorie mírně řečeno vedlejší, to je fatální selhání PR soutěže a signálem, aby to buď zapíchli jako bratři Slováci nebo radikálně změnili koncept.

Nejslavnější zpěvačka v zahraničí

Teda skoro. Mista má na FB přes 72 000 lajků, což je naprosto neuvěřitelné číslo, o kterém drtivá většina českých a slovenských interpretů ani nesní. Stačí si ale projet její stránky analytickými servery jako např. Socialbakers a máme jasno. 20 000 lajků z Turecka, 11 000 z Filipín, pak následuje Indonésie, Argentina, dokonce i v Kolumbii se našlo víc fanoušků než na jejím rodném Slovensku. Když si k tomu připočteme ještě podivné výhry v klikacích hitparádách a odmazání jednoho a půl mega(!) zhlídnutí najednou kvůli jejich nepravosti administrátory Youtube, máme tu další přifukované promo jak hrom. Ne náhodou za Mistou stojí stejný manažer jako za ONdrayem. Kdyby aspoň dělala něco lepšího než plytký eurodance…

Beránkova píseň labutí

Vítěz Zlatého Davida dostal rok natvrdo a tak to s ním zamávalo, že před tím, než šel za mříže škrábat brambory, začal rapovat o zlomených křídlech. Chuděrka.

Návrat Jirky Koběrského

A že to stojí za to! Kdysi zažil něco jako slávu v boybandu a od té doby se snaží udržovat při životě sólovou kariéru. Po delší pauze letos začal obcházet lidi z branže s tímto singlem, jestli to teda zase nerozjedou, ale jak asi tušíte, moc se to nechytlo.

Nejhorší produkce Šlágr TV ever

Na tomto kanálu je špatně všechno, kdykoliv to zapnete, tak je to masakr. Ale jedna věc přecijen trochu vyčuhuje. Kapesní kapela Kapka hraje s traktorem místo rytmiky. To by nebylo nic zvláštního, pár recesistů s touto mašinou občas hrává po celém světě a je toho plný Youtube, ale jen Česká muzika je toto ochotná prodávat za peníze. Co za peníze, za těžký prachy. Čert aby se v té Kapce vyznal, kapitalismus jim nesmrdí, ale podporovat na mítincích KSČM taky ne.

Pat Crycheer se vrací

A rovnou ve velkém stylu. Furt je to ten klučina, co vládne půlce Prahy, ale letošní rok přešel od amatéřiny k profesionální produkci. A to je na tom všem to nejsmutnější, že někomu takovému se producenti věnují, zatímco talenti si na koncertech musí sami trhat lístky.

Milostný duet mladého chlapce s o dvě generace starší paní

Vlastně proč ne, láska boří hranice. Ale že to zároveň bude nejblbější diskoška letošního roku, to je pravděpodobně kouzlo nechtěného.

Když potká rap klasiku

No a závěrem přichází pravděpodobně nejpodivnější komerční projekt letošního roku. Můžete si koupit cédéčko, pozvat si je na koncert, na firemní večírek nebo si je pustit alespoň v regionální televizi. Šimon Pečenka je zvláštní všeumětel, který dělá snad všechno, co se v umělecké branži dělat dá, ale na sestavování hudebních projektů teda moc čuch nemá. Posuďte sami, ukázka začíná někde v čase 3:10. A ještě představí rapera jako "Mek Emtoma," asi se stavil před natáčením v mekáči.