Jestli dokážete dát dohromady takovouhle sadu z Brna, Olomouce, Pardubic nebo odkudkoli z naší krásné vlasti, prostě nám to pošlete. A když to pude, tak to vystavíme. Podpořte svý oblíbený zahrádky!

U zámečku

Letenský zámeček je bezva, ale v tomhle případě slouží hlavně jako orientační bod. Před ním totiž leží obrovská zahrádka, kde v sezóně frčí dvě pípy a celé to hučí jako včelí úl. Když si vezmete kelímkáče do ruky, můžete se cournout ke kyvadlu a zase zpátky, vyvětrat se… a pak zase zasednout. K dispozici klobásy, někdy párky v rohlíku a nově i kebab.

Na Hradbách

Zahrádka na Vyšehradě je obří. Vešel by se tam malý fotbalový stadion a každou chvíli tam někdo hází koulema při pettingu, pardon, omluva, překlep. Fenomenální výhled na sluncem nasvícený Nuselák a vzdálené Vinohrady, grill s masem i vege věcmi, pivo, kofola, ženy, víno, batolící se děcka a spousty spokojených a šťastných občanů.

Cross Club

Barák klubu Cross vidí návštěvník, co přijede do Prahy po magistrále ze směru od Teplic, skoro jako první věc. Přejedete Vltavu a je tam, hned za mostem, po pravé ruce. Zvenku je to docela obyčejný dům, ale technointeriér připomíná vnitřek kosmické lodi Nostromo. Všechno se otáčí, bliká, cinká… opravdu výjimečný zážitek. A se stejnou důkladností je ošetřena zahrádka. Budete valit oči. Taky tu pivo točí a skvěle vaří. A do dlouho. Leckterý návštěvník Prahy se díky téhle zahrádce nikdy nedostal z Holešovic do centra.

Riegráče

I Vinohrady, které jsou tak trochu psí čumák Prahy, mají svoji vlastní parádní zahrádku v Riegrových sadech. Vinohradští si tu dokonce postavili obří obrazovku, na které mohou během pití piva sledovat třeba hokej. Nebo fotbal. Nebo co se jim zamane. Dokonce si tu prý můžete najmout týpka, co za vás bude stát ve frontě a nosit jeden drink za druhým. Ale i bez toho je tu blaze.

Baretta

Kousíček od Náměstí bří Synků je indiánská pizzerie Baretta. Co je na pizze indiánského? To se dozvíte uvnitř. Zatímco v samotné pizzerii je to maličkaté, zahrádka ve vnitrobloku je prostorná. A mají tam papouška, co klove lidem prsty a mluví. A taky umí napodobit vyzvánění mobilního telefonu. A taky tam čepují pivo, z vedlejšího baru nosí míchané koktejly a ta pizza, ta pizza je vážně super. Dejte si vysokého býka. Je s bramborama. A je skvělej.

Na Květnici

Nusle jsou vůbec taková dobrá zahrádkářská kolonie. Kousíček do kopce nad Barettou se nachází sokolovna a hospoda Na Květnici. Sedíte si pod kaštany, hledíte okouzleně do údolí na ten upachtěný svět, pivo je jako křen a křen jako pivo. Skvěle tu vaří a ve frontě u okýnka se seznámíte s bezva lidmi.

Bajkazyl

Na náplavce je blaze. Skoro nejlíp v Praze. Přes den sem praží slunce, takže vám to popíjení piva a clubu maté jde pěkně od ruky. A večer můžete sednout na vyhřáté kameny a máchat si nožky ve Vltavě. A ještě pod mostem koukáte na Pražský hrad. Jestli tam vlaje vlajka, nebo co. A do toho tam hrávají kapely, cyklisti cinkají na všechny strany a běžkyně v upnutých elasťácích se nesou soumrakem jako neonové laně.

U vystřelenýho voka

Androšská hospoda, kterou vevnitř zdobí kresby a různé artefakty od Martina Velíška, jinak dvorního výtvarníka Už jsme doma. A taky se uvnitř hraje. Ale v létě jsou ty koncerty takové poloprázdné, jelikož všichni sedí na luxusní, několikaúrovňové zahrádce. Mají tu super pivo a jídlo, třeba Kuřecí ňadra můžeme směle doporučit každému. A místní výčepní chodí v létě jenom v trenkách. A je to bezva.

Zahrádky Žižkov

Když vyjdete ze zahrádky U vystřelenýho voka zadem (bez placení nezdrhejte, ten pán v trenkách by vás chytil a překous vejpůl), dostanete se na cyklostezku na místě staré železniční tratě. A když se po ní vydáte směrem nahoru, projdete tunelem a pak se vyškrábete na Vítkov, čeká vás tam odměna v podobě krásné, rozlehlé a velmi přátelské zahrádky. Kde vás napojí, nasytí a kde se můžete vyvalovat na sluníčku.

Šlechtovka

V samém srdci královské obory Stromovka se nachází objekt Šlechtovy restaurace. Ta je sice už léta v rekonstrukci a bohužel už nefunguje ani krásná zahrádka za dřevěnou ohradou. Ale letenští se nenechali odradit, a tak hned vedle vznikl bezva kiosek. Kromě klasiky tu točí třeba Hoegarden, děti se můžou vyblbnout na písku a vy spokojeně hledíte do krásného parku. A třeba si vlastnoručně opečete na ohni v železném koši zakoupeného buřta. A taky tu mají luxusní záchody. Ideální pro ospalé nedělní odpoledne. I pro každý jiný den.

Je nám jasné, že jsme na spoustu míst zapomněli. Ono se nám sem ani všechno nevejde. Ale nebojte, neostýchejte se, pište svoje tipy. Ať se taky něco přiučíme!