Autorita

Čerta mají rádi, anděla milují. Jen o vás si myslí, že jste takovej divnej farář. A když se to zvrtne a dětské svěrače nevydrží trochu toho strašení, kdo pak dostane od rodičů na budku? Aha?


Berla

Zkuste se vejít s tou tyčí do výtahu. Nebo se vymotat mezi šprušlemi panelákového schodiště. Do půl hodiny je z ní zase koště. A z vás houby Mikuláš.


Kostým

První hodinku to bývá zábava. Jenže pak se vám začnou odlepovat fousy, trousíte vatu, pot vám leje do očí a líčidlo máte rozmatlané všude. A teď se tvařte důstojně.


Suchar

A když už jsme u toho… Zatímco čert je vtipný a veselý, i když už nemůže pořádně mluvit, a anděl je alespoň tak nějak transkovsky hezký, vy jste za nezajímavého suchara. Jak říkáme, divnej farář…


Básničky

Celý večer musíte poslouchat vystresovaná děcka blekotající ty samé básničky. Když potisící slyšíte, že „mišukál slatil pláž“, nejradši byste se udusili vousama.


Vousy

Ať už máte vlastní, nebo vatové, všechno je na nich vidět. Takže ať už zakousnete něco malého, nebo si dáte do jedné nohy zelenou, do druhé svařáka a do třetí rum, za chvilku vaše pusa vypadá jak zubatá pudlí prdel po těžkém dni.


Ofuky

To máte pořád z tepla do zimy, ze zimy do tepla. Věčně zpocení, věčně v průvanu. To by bylo, abyste si z koledy neodnesli alespoň chřipečku.


Prachy

Pokud nemáte ceník vytetovaný na čele, všichni vás zkouší opít rohlíkem. Teda i spoustou dalších věcí, jelikož pár skleniček domácí samohonky vyjde levněji, než strčit každému kilčo. Do toho děti bulí, rodina se dusí… znáte to.


Alkohol

Alkohol je berla lidstva. Mikulášstva určitě. Patří to tak nějak k dobrému tónu, trochu si toho svatého pána počochnit pálenkou a pak ho vyslat jako neřízenou střelu zpátky do města. A vy to musíte všechno vypít. Abyste neurazili. A pak je vám zle. A nikdo to za vás nevybleje.


Rána

Probudíte se jen v oblemcaném prostěradle a pomačkané čepici. Na skládce u Mělníka. Nebo tak někde. Je vám zle. A kde je všechna ta radost, co jste rozdali. A prachy? Kde máte prachy? A tak je to dycky.