1. Holení

To, co si mohlo přes zimu nerušeně růst pod vrstvami oblečení, musí teď pryč. Znamená to skoro furt si holit nohy i všechno ostatní. Zabírá to čas, je to otrava a dělaj se po tom pupínky. A pak nějakej chytrák napíše, že chlupy v podpaží jsou in, protože to nosí Madonna. Jasně.

2. Opálení

Opálit se v létě samozřejmě neni problém, ale ta doba předtím je zlo. Poprvý se svlíknete do plavek nebo si vezmete sukýnku a vaše bílý nohy dcery ředitele vápenky svítí na pět kilometrů. Prevence proti sejru je chození do solárka, což je zdravý asi jako opalovat se pod ozonovou dírou, nebo samoopalovací krém, po kterym vypadáte jak s leprou. Jupí.

3. Postava

Sakra, léto je tu a já jsem furt tlustá. No nevadí, plavková sezona 2019 už bude určitě moje. Ale co teď? Nekoupat se? Koupat se v neoprénu? Pokud nemáte postavu modelky nebo nejste ta supersebevědomá XXL modelka, co „miluje svoje tvary“, na koupališti to protrpíte až do podzimu.

4. Sandály

Otevřená obuv je super, kluci stráví léto v žabkách a nic neřeší. My holky jsme ale parádnice a rády si k těm letním šatečkům nasadíme ty krásný nový sandálky na podpatcích, že ano. Po celodenním chození ve vedru máme nohy samej puchejř a odřený od těch blbejch pásků. No nic, tak zejtra teda ty ortopedický pantofle.

5. Mejkap

Chození bez mejkapu pro mnohé slečny znamená nutnost pořízení zbrojního pasu, a tak chudinky v tom vedru přemejšlí, jestli se jim to na obličeji rozteče ještě před obědem nebo až po.

6. Fesťáky

Fesťáky jsou super. Skvělá party, hudba, pivo, tanec, klobása… Jakmile ale máme strávit několik dnů pod stanem, se studenou sprchou za dvacet korun po vystání kilometrový fronty, bez fénu, pořádnýho zrcadla a polštáře, měníme se ve zpruzelý zrůdičky. A to nechceš.

7. Stehna

Pokud nepatříte k těm, které se pyšní tzv. thigh gap neboli dírou mezi stehnama a vaše stehýnka se o sebe pěkně slovansky třou, možná znáte ten moment, kdy vás takhle po celodenním tření začnou pálit. Miminka maj opruzenou prdýlku, holky krev a mlíko holt stehna. No a co.

8. Bez podprsenky

Ten letní feeling úplně vyzývá k tomu pustit kozy pást. Dát jim svobodu. Proběhnout se po louce bez brzdy v podobě kostic. Nojo, ale ne každá na to má prsa. Ne každej šéf je nadšenej z letního bezpodprdovýho dresscodu. Tak zas nic.

9. Dlouhý vlasy

Dlouhý vlasy jsou samozřejmě super, do chvíle, než je venku 50 stupňů ve stínu a vy máte na krku něco jako tlustou deku, pod kterou se potíte. Totéž platí samozřejmě pro všechny vyznavače stylu mullet.

10. Móda

Sukýnky, tričíčka, tílečka, kraťásky, všechno nad pupík a pod prdel. Skvělá věc, když jste ready na tu letošní plavkovou sezonu, a ne až na tu za tři roky.