1. A nezazvoní a nezazvoní… Nebo možná jo, ale ne dost nahlas. Ať tak, anebo tak, už od rozlepení očí víte, že budík zklamal, a jdete pozdě.

  2. Převalíte se, zavřete jedno oko, že jako za minutku vylezete, lup, a půl hodina v háji. 

  3. Konečně se vymotáte z peřiny, hodíte nohy z postele a zrada! V lepším případě našlápnete bosou nohou kostku lega, v tom horším skleničku na víno.

  4. Doplazíte se ke koupelně, vezmete za kliku a nic. Desetiminutovka stepování před onou místností vám poskytne spoustu času na rozjímání o ranních prioritách. 

  5. Ať už pastu mačkáte od prostředka, nebo od konce, když dojde, nezbejvá než truchlit a celej den na nikoho nedejchat. 

  6. Pokud nemáte hlavu jako koleno, musíte vyřešit vzbouřený vlasový porost. Chvíli to trčí sem, potom zase tam, a nakonec to stejně ulíznete na Hitlera.

  7. Zatímco jste spali, někdo zřejmě ukradl z vaší skříně všechno, v čem nevypadáte blbě, tlustě nebo obojí. Takže jdete v tom, v čem včera.

  8. Stav vaší lednice hlásí, že můžete snídat maximálně hořčici s plesnivou… No, houska už je v tuhle chvíli silný slovo. Hladový ráno, smutný ráno. 

  9. Líčení je každodenní boj. Nevyšťouchnout si oko řasenkou, nepokydat se pudrem, neskončit s ksichtem jako od Picassa… Řehole, fakt. 

  10. Vylezete z bytu, zabouchnete dveře, sáhnete po klíčích, že jako zamknete… a klíče nikde. Takže dobré ráno!