1. Lance Armstrong

Aktivní cyklista v obepnutých hadrech, na drahým kole s aerodynamickou helmou, kterej nepoužívá zvonek, jede 120 km/h a plete si cyklostezku ve Stromovce s Tour de France. Při střetu s ním jedete rovnou do márnice.

_1

2. Akční děda

Patří do kategorie 60+ a zběsile se snaží zabavit řvoucí vnoučata. Někdy si dokonce koupí brusle a blokuje s dětma půlku cesty. To samý vlastně platí i pro mladý otce.
_2

3. Kojná

„Je hezky, půjdeme se projít na cyklostezku. V parku bychom mohly víc překážet,“ řekly si maminy s kočárem. A nastala apokalypsa.
_3

4. Páreček

Prochází se po nejfrekventovanější stezičce za ruce – přesně uprostřed, pěkně po tý bílý čáře. Protože proč ne? Lavičky v parku už asi byly obsazený a na pařížský bulváry daleko.
_4

5. Inlajnista

Ten může bejt dvojího druhu – nešika, kterej chce zhubnout a neumí brzdit (většinou ale má hezký kádvojky), nebo profík na takovejch těch bruslích, co vypadaj jako lední.
_5

6. Olympionik

Člověk, kterej není z Keni, ale přesto trénuje na nějakej (půl)maraton. Jeden z těch, co se běží každej tejden někde po republice. Obdivujeme ho za to, že fakt něco dělá, a proto o něm nemluvíme hezky.
_6

7. Chmelař

Jede si s kámošema zajezdit, ale stejně mu je nejlíp na zahrádce, kde prosedí ve sportovních hadrech půl dne. Po dvou braníkách si koupí algidu nebo párek v rohlíku.
_7

8. Hovnosběr

Proč chodit se Žarykem do lesa, když můžu naštvat co nejvíc lidí a riskovat to, že mi zběsilej cyklista dekapituje psa, až to vezme přes natažený vodítko. Čtyřnohej kámoš patří na cyklostezku jen ve chvíli, kdy umí tohle:

_8

9. Obepnutej zadek

Vysportovaná kráska v Nike hadrech se sluchátkama na uších, do kterejch jí hraje Taylor Swift nebo Avicii. Tu má rád každej, hlavně teda lidi ze skupiny 2, 7 a 8.
_9

10. Autodebil

Jo, prostě člověk, co řídí auto. Na cyklostezce. Kde nemá co dělat.

_10