Orloj
Kroutíte si krky jak diví, pak to párkrát zazvoní, okýnkem projede zástup dřevěných panáků a čau. Zbyde vám jenom nechápavej výraz a vykradená kabelka.


Malá mořská víla v Kodani
Štrádujete si to dobrou hodinu v třeskutým větru, abyste narazili na hrozen turistů, kterej obklopuje žalostně prťavou sošku. Chudák Andersen, kdyby to tak viděl.


Bruselskej pinďourek
Je tak mrňavej, že byste ho přehlídli, kdyby na něj nemířila stovka objektivů. Jakoby… hezký, no, ale v Bruselu potkáte i lepčejší věci. Po třech malejch pivech rozhodně.


Stonehenge
Všechny vaše pompézní představy se při pohledu na tuhle kamennou šarádu boří jak domeček z karet. Což je mimochodem asi tak jediná věc, kterou Stonehenge věrohodně připomíná.


Vídeňský vánoční trhy
Svařák je sice dobrej, ale mrznou vám půlky, v Albertině natřískáno a všude samí Češi. A ještě si zaleptáte celej vnitřek kabelky, protože je vám blbý jít vrátit hrníček od svařáku k vokýnku a žebrat o dvě eura zálohy nazpátek.


Drážďany
Čekáte zázračný panorámata a dechberoucí budovy, dostanete půlhodinovou procházku mezi skleněnejma činžákama a sem tam nějakou polorozbořenou ruinu. Achjo. Aspoň, že ty muzea stojej za to.


Saint Tropez
Pryč jsou ty časy, kdy tu zevlila Bardotka se svojí pohodářskou crew. Snobštější už to tam bejt nemůže, turista, kam se podíváš a po četnících ani stopy.


Louvre
Turistická mizérie level 500000. Místo obdivování starejch mistrů obdivujete všechny, který jsou schopní vydržet se procpávat davama dýl než dvě hodiny. A k tomu pocit klaustrofobie, páč je to pod zemí. Brr.


Pyramidy
Veškerá aura záhady starejch civilizací je v tahu. Jediný, co řešíte, je příšerný vedro a jak se zbavit těch otravnejch žebráků okolo. No a samozřejmě turisti, jak jinak…


Loch Ness
A ne a ne vylézt. Ani na ždibínek. Potvora jedna.