Kavárenskej povaleč

Každá správná kavárna někoho takovýho má. Tenhle člověk má všechen čas světa. V kavárně tráví většinu svýho dne i života a to, co vypije má pokaždý zásadně na sekeru.

Maminy

Kavárnu berou jako chrám útěchy. Pokaždé jich dorazí minimálně pět, všechny si dají lattéčko, dortík a společně si stěžují na děti, partnery, tu krávu, co dnes nemohla dorazit a na to, že pleny už dva tejdny nebyly ve slevě.

Důležitka

Tahle slečna jde s dobou, módou a tím, co je in. Vyhodili ji z vejšky, ale pro ni to nic neznamená. Svůj život zasvětila dělání sekretářky nějakému vysoce postavenému korporátnímu šéfovi. O čemž hrozně ráda a často mluví.
Krom dýňového latte má na stole ještě Maca, Doller a v ruce svírá nejnovější verzi iPhonu.

Knihomol

Je to vlastně takovej druh kavárenskýho povaleče, s tím rozdílem, že zásadně nenavazuje oční kontakt.
Pokaždý dorazí s jinou knížkou, zabere si místo někde v koutě a minimálně tři hodiny nasává jedno cappucino, dokud na jeden zátah nepřečte alespoň polovinu knížky.

Chodící instagram

Dívka, která, pokud jde o konverzaci, toho moc nenamluví. Za to virtuálně je daleko vtipnější a výřečnějši.
Pokaždý si dá něco, co se bude dobře vyjímat na jejím instáči. A než se do toho avo toastu zakousne, tak mu nezapomene udělat celý portfolio fotek, ze který vybere jednu a pyšně ji umístí na svůj profil, který je víc v pohodě, než její vlastní život.

Pan alkáč

Většinou jde o chlapa středně staršího věku. Neupravenej, nevonící, co přijde v devět ráno, sedne si na bar a minimálně dvě hodiny obsluze a všem, co jsou přítomni, vypráví své životní příběhy a u toho vypije minimálně čtyři dvojitý vodky a dvojku džusu, aby se neřeklo.

Pacient

Stalý zákazník, který bere posezení na baru jako terapii u psychologa, kafe a cigára jsou denní dávka antidepresiv a stejně jako Pan alkáč zásobuje obsluhu svými nevyřešitelnými životními problémy.

“Workoholik”

V kavárně se nezdrží dýl jak deset minut, ale za to přijde šestkrát v jeden den na ristretto a rychlý cigáro a “zase běží makat”.

Zahrádkáři

Skupinka lidí u kterých jen těžko rozeznáte zda jsou příslušníci ženského či mužského pohlaví.
Říkají si hipsteři, sedí výhradně na zahrádce, ať už je -20, nebo +30 stupňů a hromadně si objednají karafu vody, kterou pijou 2 hodiny a u toho pálí jednu balenou cigaretu za druhou.

Vtipálek

Do kavárny vchází jako Bůh (alespoň si tak připadá). Každý ví, že přišel, jelikož se jeho kolínská rozline celou kavárnou. Směje se vlastním vtipům, mluví hlasitě, vychloubačně a zkouší to na každou živou bytost připomínající ženu.