1. Přepínač

Většinou muž. Sedí před bednou a systematicky přepíná kanály od jedničky až po obskurní maďarský vařicí kanál na čísle 98. Je mu úplně fuk, co kde běží, a nikde se nezastaví dost dlouho na to, aby to zjistil. Forma mentální očisty, kdy místo čumění do zdi čumíte na hýbající se obrázky.

2. Závislák

Většinou žena. Znělka oblíbeného seriálu spouští v jejím mozku stejné procesy jako u jiných heroin. Bez své pravidelné dávky emocí už neumí existovat a běda, když na ni začnete mluvit ve chvíli, kdy se u Mázlů řeší něco důležitého. A nic na tom nemění fakt, že u závěrečných titulků pravidelně vzdychá, jaká to byla zase blbost. 

3. Multitaskař

Mlaďoši – a čím mladší ročník, tím víc toho najednou zvládnou. V bedně akčňák, v mobilu smsku tý blondýně z béčka, na tabletu fejsbůk a na kompu rozehraná gamesa. Matka jen nadává, cože z toho všeho nakonec má, ovšem v dnešní interaktivní době nemůže po synátorovi chtít, aby jen tupě čučel na bednu. To až za pár let, až začne být ze všech těch multi-screenů taky drobátko unavenej.

4. „Víš, já nemám televizi“

Iritující nezávislák, který nejí maso, jezdí jenom na kole a na Náplavce má vysezený důlek. Pak ho ale vezmete do obyčejný hospody s televizí a celý večer s ním nebude řeč, protože bude zírat na cokoli, co tam poběží, žrát u toho dva týdny starý buráky z misky na baru a mumlat, že televize v hospodě jsou stejně děsně retro. 

8. Čétéartař a čétédvojkař

Druhá životní fáze beztelevizáka. Od tý doby, co má děcka musel pořídit i tu blbou bednu. Má teď sice míň času chodit po nezávislých divadlech a vernisážích, ovšem teď vám bude zase valit, jaký že úžasný operní záznam to dávali včera na ártu a jestli jste viděli ten dokument o somálských albínech minulý týden na dvojce. Asi neviděli, co.

5. Maratonec

Není větší potěšení, než stáhnout si celou sérii seriálu najednou a není větší naivka než ten, kdo si myslí, že si to nadávkuje rozumně, aby mu další den při ranní poradě nepadala hlava do kafe. Potom stejně ve 4 ráno stejně usoudí, že spát už nemá cenu a že zjistit, jestli McConaughey s Harrelsonem toho vraha dostanou, je rozhodně důležitější, než hlasitě neprochrápat šéfovu prezentaci. 

6. Sportovec

Sám sice nevyjde ani do druhého patra bez toho, aby se o něj nepokoušel infarkt, ovšem s pivasem před bednou je z něj rázem Messi, Jágr a Míra Bosák v jednom. „Jak to hraješ, ty vole?“ „Viděli jste to? A takový prachy za to berou?“ „Když jsem ještě hrával já…“ No – to víš, že jo. 

7. Zprávař

Váš otec. V 7 začíná na jednom kanále a postupně je projede všechny, aby si k naprostému zoufalství zbytku rodiny vyslechl ty samé zprávy ve třech různých variantách. A zaplaťpánbůh za zpravodajské kanály – tam běží zprávy každou čtvrthodinu, takže kdyby mu náhodou uniklo, kolik že státních dotací se to letos ještě nevyčerpalo, tam mu to určitě sdělí.

9. Kulisák

Mámy na mateřský a lidi, co dělají z domova. Bedna se v takových domácnostech zapíná ráno, vypíná až v noci a někdy ani to ne. Televize tu představuje spojení se světem "tam venku" a jako v řadě jiných případů je úplně šumák, co v ní běží. Teda pokud zrovna nepotřebujete něco dopsat nebo dítě zrovna na 10 minut neusnulo – to je pak vyprávění pana doktora o chlamydiích v Sama doma rázem ten nejzajímavější program na světě. 

10. Kroužkovač

Vaše babička. Pořád si kupuje sobotní noviny s televizním programem, ve kterém má nejpozději v neděli odpoledne zakroužkované pořady na celý týden, aby jí náhodou něco neuteklo. A pak vám volá do hospody, že zrovna běží děsně zajímavá 13. komnata o Pepíčkovi Zímů, ať si to taky zapnete.