1. Adventní kalendář. A ne nějakej trapnej kosmetickej za tisíce korun. Pravej čokoládičkovej! A ideálně na každej den jeden!
  2. Reklama na Kofolu. Ohrnujte nad ní nos, jak chcete, ale my stejně víme, že ji v jádru duše milujete a za žádnej červenej kamion byste ji nevyměnili. Pač ten nemá ty zahnutý žuby naholu, že jo.
  3. Cukroví. Správná hospodyňka dobře ví, že aby bylo cukroví dobrý, musí se nechat uležet. To znamená, že potřebujete časovou rezervu. A ta se vám skvěle hodí třeba ve chvíli, kdy vytáhnete z trouby už třetí plech pravýho domácího uhlí.
  4. Mandarinky a buráky. Na čerty už jste možná moc velký, ale z mikulášský nadílky od babičky nevyrostete nikdy.
  5. Vánoční songy. Konečně přišel ten čas v roce, kdy je v pořádku připomenout si, jak vypadala Mariah Carey př. b. (před botoxem, pozn. red.) a že ani letos se před Last Christmas neschováte.
  6. Světýlka. Hele, je jich plnej internet vždycky už od října, což ve zkratce znamená, že bez světýlek vánoční nálada prostě neexistuje. Tak jima pro jistotu obtočte i štětku na záchodě, hm?
  7. Vánoční svetr. Protože kdy jindy si na sebe můžete natáhnout tradiční českej červenozelenej pletenej kýč s 3D hlavou soba, kterýmu bliká nos, protáčej se mu oči a když ho zataháte za paroh, popřeje vám robotickým hlasem Merry Christmas, ho ho ho?  
  8. Vánoční atmosféra. Žádný trhy, žádnej Staromák. Pokud chcete nasát pravej koncentrovanej předvánoční klid a mír už teď, vyražte přímo do jeho modrožlutýho epicentra z lakovaný dřevotřísky jménem IKEA.
  9. Stres. I když se vyhnete obchoďákům, neznamená to, že máte vyhráno. Protože my víme, že loni jste se zařekli, jak všechny dárky začnete shánět už o letních prázdninách. A víte co? Letos to uděláte taky, přesně 23. prosince odpoledne, až budete na poslední chvíli shánět dárek pro babičku.
  10. Víno. Protože víno je zkrátka tím nejlepším antidepresivem, a kdo si ho po všem tom shonu zaslouží víc, než právě vy? A jelikož o adventu je všechno hrozně fancy a sváteční, ohřejte si ho v mikrovlnce a hoďte do něj kus mandarinky. Voilá, svařák!