Harry složil NKÚ i OVCE s odřenýma ušima a stal se díky tlačence pana Weasleyho průměrným bystrozorem. Podědil kancl s koťátky.

Ron si u NKÚ i OVCE vedl výrazně lépe díky Hermioně a mnoholičnému lektvaru. Nešťastnou náhodou v letaxové síti přišel o obě ruce, nyní ovládá hůlku nohama.

Nevil se po pěti letech odnětí svobody za dealování halucinogenních bylin vrací opět do Bradavic. Aprobaci si rozšiřuje o míchání lektvarů a rozjíždí nové kšefty.

Ginny zavírá malého Albuse Severuse do přístěnku pod schody, aby z něj vyrostl dobrý člověk, protože takhle to funguje.

Hagrid nadále vyučuje Péči o kouzelné tvory, jedním z mnoha exponátů je jeho družka madam Maxim, kterou přes noc zavírá do kotce za hájovnou.

Draco opouští svou ženu Asterii i malého Scorpiuse a vrací se ke své matce. Po nocích se věnuje žhářství.

Poté, co postodesáté odmítla Nevila, přestěhovala se Lenka Láskorádová do Zapovězeného lesa, kde počala se statným Firenzem blonďaté kentaurky.

Aberfoth Brumbál se přes značný věkový rozdíl dává dohromady s ředitelkou McGonagallovou a rozšiřuje svou franšízu do Bradavic. 

V novém Brumbálově bufetu U Tří Vochechulí našly své uplatnění sestry Patilovy, které zásobuje Nevil ze svého pochybného kotlíku.

Ufňukaná Uršula prohloubila svou lásku k Harrymu a přesunula se do koupelny na Grimmauldově náměstí č. 12. Ginny se od té doby nemyje.

Jo a bonus. Záporák musí bejt: Zlatoslavu Lockhartovi se vrátí paměť a ví, že pomsta je jako máslový ležák. Nejlépe chutná za studena.