Neurazíš

Hlavně slušně. Klíčové pravidlo, platící především ve vztahu k referentkám na studijním oddělení. Dáma může být jako svědění v podbřišku, ale vždycky na ní budete jako milius. Stačí se neopatrně zmínit „o tý bábě na studijním“ a dofidlali jste. Žádný odklady, potvrzení. Až do konce.


Bludiště mezi nástěnkami

Všechny zásadní informace se i v době internetu objevují na nástěnkách. Ovšem najít tu správnou, to je opravdový kumšt. Pokud si opíšete třeba blbej rozvrh, jste v kýblu. O konzultačních hodinách nemluvě.


Nevytéct ve frontě

V prvních dnech jsou ve škole fronty úplně na všechno. Od indexu přes lítačku až po lejstra na studijním a knížky v knihovně. Jednou vám rupnou nervy a už si nic nezařídíte. A věřte, že pak už se nehnete.


Děkanova prcina

Vejška je (alespoň podle #přiznání) období nevázaného sexu na univerzitních záchodcích. Povyražení vám nebereme, nicméně vybírejte pečlivě. Šmajchlování s děkanovou dcerou, nebo rovnou s děkanem vám může v krátkodobém horizontu přinést spoustu výhod, ale jak je pustíte k vodě…


Zmatení titulů

Největší hřích je zmatlat titul. A zkomolit jméno. Že se vám to nikdy stát nemůže? No tak si na nás vzpomeňte, až budete lítat zmateně po škole, hlavu v pejru, osamělí a zmatení. Když na vás pak vyběhne nějaká mluvící hlava, nebudete si jistí ani, jestli je to MUDr, nebo jenom pudr.


Podlahu nepošlapeš

Uklízečka nebo vrátný jsou ty nejdůležitější bytosti v celé škole nebo na koleji. Jakmile si to u nich rozlejete jednou, už si vás budou pamatovat. A i když to tak nutně nemusí vypadat, horší a podvratnější nepřátele nenajdete.


Blbá kolej

Jasně, v nejhorším se můžete zkusit odstěhovat někam na privát. Ale koleje za městem, debilní spolubydlící a přísná kolejbába vás dokážou vyštvat zpátky domů, než řeknete kolejenka.


Správné kamarádšofty

Nikdy nevíte, od koho budete kdy potřebovat okopírovat poznámky nebo jinou službičku. I ta největší dylinka (a obvykle právě ona) může být užitečným spojencem, takže si z ní nedělejte prču, ale pěkně ji pohlaďte a chovejte jako křečka v akvárku.


Průzkum terénu

Asi není nutný, nadělat si ze sezení v aulách rovnou hemeroidy, ale alespoň omrknout jak kdo vypadá, nemusí být na škodu. Ať pak nejste za vola, že si domlouváte zkoušku s instalatérem, co přišel opravit topení.


Syndrom rychlého semestru

Ono je to všechno pěkné, zážitky, huňády, potoky piva, ale všechno je to taky zatraceně rychlé. Než člověk vystřízliví z imatrikulace, už po vás někdo chce index. Tak se nenechte zaskočit rychlým semestrem.