1. To je přece Hluboká!

No a sakra co? Je to zámek, kde bydlej princezny. Je za devatero horama a desatero řekama. Nechceme ho u Budějic!

2. Tam jsme byli předloni!

Jasně, teď máme náladu dívat se na fotky z dovolený. A Kuba se Stázinou se můžou jít klouzat…

3. Kde hrál tenhle?

Odkud znáte budoucího vítěze princezny a půle království? Ze seriálu? Z muzikálu? Nebo jenom z bulváru? Pro nás za nás to třeba googlete, ale jindy.

4. Ta princezna je dost šeredná. 

Je umělá, ošklivá nebo nezletilá? Nechte to být. Nakonec stejně dojdete k tomu, že na Libušku Šafránkovou žádná jiná nikdá mít nebude. Žije ještě Libuška Šafránková?

5. Nedávají jinde něco lepšího?

Nedávají. U pohádky se držte hesla „neřeš a nepřepínej“, ať vám neuteče podstatný zvrat nebo princeznina poodhalená hýždě. Ještě by se vám všechny ty pohádky smotaly dohromady a co vy potom.

6. Chutná vám to?

Není to cukroví moc do sucha? Nemá tam příště přijít víc žloutku? A není to teď trochu vedlejší, když hlavní hrdina v suchu rozhodně není? Fandit, sakryš. Fandit!

7. Jak to asi dopadne, co myslíte…

Dle posledních statistik se po českých gaučích povaluje dvakrát více filmových scénáristů než trenérů nároďáku, takže na to přijdete, než by řekl „létající švec“. Nenechali byste si to ale pro sebe? Prosím?

8. Tohle je naprosto nereálný. 

Jak mohli tohle přežít, jak jim mohlo tohle projít a jak může prstýnek svítit? Inu, může. Pohádka je lepší než život, tak neotravujte. 

9. Jak se dostal až sem?

Všechno byste věděli, kdybyste dávali pozor. 

10. A to je všechno?

Ano. Dobro dalo na frak zlu, a pokud neumřeli, líbají se dodnes. Jako dětem vám to stačilo. Proč vám to nestačí teď? Na Vánoce? To je teprve ta správná otázka k zamyšlení. Nemyslíte?