1. Nezapotíš

Sebe ani nikoho jiného. A nebudeš s sebou tahat propocený hadry celý den v tašce, která zavání, jak kdyby v ní bydlel mokrý bernardýn.

2. Neoblečeš moiru ni elasťáky

Jasně, říká se, že na lidi, co na sobě makaj, je radost pohledět. Jenže upřímně, kdo se chce koukat na holku, co jí veškeré vnady splácla sportovní podprda, nebo kluka s kulkama vyrýsovanýma pod elasťákem? No? Kdo?

3. Budeš zachovávat den odpočinku

Není problém. Tréninkové volno máš totiž pořád. A když by tě někdo fakt extra prudil, že pro sebe nic neděláš, vždycky na něj můžeš vytáhnout svoje posilování zvedáním půllitru.

4. Neutratíš za kraviny

Tak třeba jutová podložka na jógu, speciální nanovláknové pouzdro na iPhone pro joggery, extra prodyšné slipy se síťkou z odpruženého bambusového vlákna, co udrží vše spolehlivě na svém místě, a ledvinku, co nevypadá jako ledvinka. Prachy za tohle všechno můžeš jako chronický nesportovec prokalit. Nebo utratit za zajímavější kraviny.

5. Nezafandíš

Chronické nesportovectví se projevuje zásadním odmítáním sportu ve všech skupenstvích. Včetně toho v televizi. Povolená výjimka je jen, když se naši hoši probijou až do finále. A i pak bys měl fandit dost vlažně.

6. Zdravé stravě vyhýbati se budeš

Zrní nech slepicím a dej si klidně bůček. Vykašlat se můžeš i na všechny potravinové doplňky. Navíc do sebe nemusíš soukat ani bílkovinové gely, co vypadají jak něco z kliniky umělého oplodnění, nebo nedej bože l-carnitin v prášku.

7. Neukážeš

Protože nejseš jeden z těch vyskákanejch mozků, nemáš ani úchylné nutkání svoje tělo v jednom kuse vystavovat na gym-selfíčkách nebo v obtaženejch hadrech. Když už půjde se svlíkáním do tuhýho, dá se vždycky zhasnout. A kvůli těm 6 hodinám, které strávíš za celý rok v plavkách, se fakt nemá cenu zalamovat.  

8. Nezakoupíš permanentku

Taky na tebe občas přijde ta hlodavá myšlenka, že bys se sebou měl něco dělat. 
Zakoupení permanentky je pak fatálním ztroskotáním vůle neoddat se fyzické aktivitě. Střez se!

9. Lidem sportovním okázale pohrdati budeš

To, že nesportuješ, ti umožňuje ohánět se tím, že jsi intelektuál a že trénuješ ducha místo mysli. A že všechno fyzické úsilí je zkrátka marnost nad marnosti. A ze svojí neohrabanosti si postupem času vytvoříš svoji přednost. 

10. Nezraníš 

Sebe ani nikoho jiného. Vysportovaným upocencům totiž v jednom kuse z těch mastnejch pařátů padají činky, vyvrkávají si hnáty při nejrůznějších příležitostech. To vám na gauči prostě nehrozí.