1. Znáte takový to dětský pravidlo, že když vám někdo závidí, je na vás hnusnej? Tak Pardubičáci se z Hradce můžou zvencnout. Naopak je to mnohem klidnější.

2. Hradec má lízátka a lepší čutálisty i hokejky – v Tipsport extralize je druhej, zatímco perníkáři jedenáctý. A ve fotbale hraje o postup, kdežto ty druhý najdete v tabulce někde uprostřed.

3. Hradečáci nedejchaj odpad z chemiček jako v pardubickým Semtíně, takže neumřou o pět let dřív.

4. Mají lepší hromadnou dopravu, proto jim Pardubičáci povolili používání městský karty i ve svejch pojízdnejch hajtrách.

5. Na Hradec aspoň šáhnul pořádnej architekt, Pardubice Salonem republiky nikdy nebyly. A nebudou, samozřejmě.

6. Chlubit se výrobou perníku je z nouze ctnost.

7. Není lepší mít ve znaku pořádnýho lva než uřízlýho koně z jatek?

8. Jediný, co o Pardubicích ví okolní svět, je, že má koňodráhu, perník a krematorium. Hlavně to krematorium.

9. Už jste někdy viděli tak ucpaný město, jako je Perníkov? Je ucpanější než záchod na ukrajinský ubytovně. No jo no, každej nemůže mít Gočárův okruh, my víme.

10. Hradečáci maj pořádnou kulturu – Klicperák, Drak, filharmonie, festivaly a další akcičky… Ale Kulturní dům Hronovická a Východočeský divadlo v Pardubkách? Tůdle! To už je lepší zajít do Klece.

11. Proč je kolem Pardubic plot? Aby do tý díry nikdo nespadnul.

12. V Hradci najdete lepší univerzity, takže jsou tam lidi prostě vzdělanější. Pardubky se můžou chlubit leda dobrou chemičárnou.

13. Jeli jste na výlet, jenže nemůžete najít nic, co by stálo za vidění? Proboha, asi jste zabloudili do Pardubic! Otočte to na Hradec a ponořte se do středověkejch skvostů nebo Obřího akvária.


(tohle nemá cenu vyjmenovávat, to ví každej)


999. V Hradci žily samý osobnosti – Tyl, Erben, Čapek a tak. Z Pardubic je možná tak Julián Záhorovský ze SuperStar. Pešek!

1000. Další důvody snad ani není potřeba víc rozvíjet, ne? A to, že perníkáři maj Glóbus, Afi Palác a letiště, nic nezachrání. Sláva vítězům, čest poraženým!