1. Kočičí hlavy

Na podpatkách jsou holky prostě kočky. Ale přejít kočičí hlavy, nebo jen trochu odfláknutou dlažbu je nejvyšší výkon v balancování.

2. Bolest vaše

Otlačená bříška prstů, puchýře, bolest zad. Jo, to k tomu patří. Že se v deseticentimetrových jehlách vznášíte nad podlahou, je skutečně pouze a jen iluze.

3. Bolest cizí

Víte, jaký to je, když vám někdo podpatkem křísne přes kotník? Víte, jak to bolí? Víc než baseballovou holí!

4. Zdeformované prsty

Doktorsky se to jmenuje halux a je to taková hnusná věc: palec se vám překříží přes ostatní prsty a vaše prsty vypadají jako pařát Baby Jagy. Tak přesně tohle schovávají podpatkové harcovnice ve střevíčkách.

5. Vyvrknutý kotníky

Vyrazit si na šteklích je prostě o hubu. Buď sebou švihnete hned, anebo poté, co vám nezvyklou námahou prostě vypoví svaly. A že blbě došlápnete a přivodíte si přinejmenším natažené vazy v kotníku, s tím se zkrátka musí počítat.

6. Je to drahý

Nosit podpatky zkrátka leze do peněz. Nejen že si je raz dva okopáte, ale hlavně si musíte koupit gelový podložky pod bříška palce aby netlačily, silikonový krytky na pásky, aby se nezařezávaly, ale hlavně to trhá silonky na palcích jako blázen.

7. Kořist

Říká se, že ženy na podpatcích vzrušují muže, protože vypadají bezbranně. Ve skutečnosti chlapi vědí, že jim daleko nezdrhnete, takže jste prostě slabší kus a snadnější úlovek.

8. Dobíhání

Zkrátka a dobře, kramfleky vás zpomalí. A to velmi. Takže doběhnout tramvaj, autobus, nebo toho šouravého dědečka, co vám vyrval kabelku je zkrátka nemožný.

9. Do postele

Dřív nebo později po vás bude někdo chtít, abyste si podpatky vzala do postele. Což je hrozný práce navíc. Botky je třeba opucovat, omýt a osušit. A pak rup, roztrhnete parádní povlak na peřinu jedna radost.

10. Propadání se

Do kanálů, do hlíny, do písku, do mříží… Zkrátka kam to jde, tak se vám ten podpatek zabodne. A ne a ne ho vyndat!

11. Ponížení

Navíc tím, že o pár cenťáků povyrostete, ponížíte všechny, které převýšíte. Špatně to nesou někteří pánové.