1. Nemusíte na nikoho čekat.

  2. A pokud už čekáte, můžete pak příchozímu strašně vynadat. Vy jste tam přeci byli na čas, že jo?

  3. Procvičíte si kreativitu. Výmluvy nejsou disciplína pro začátečníky. Babičku je dobré nechat zhynout maximálně dvakrát ročně, výmluva na dopravní zácpu působí dojmem, že dojíždíte koňskou drožkou z Kotěhůlek.

  4. Vyvlíknete se ze zodpovědných úkolů. Nikdo by přece nesvěřil něco důležitýho takovýmu flákači, ne?

  5. Přijdete v nejlepším. Na začátku se všechno strašně vleče a jen se plká. Vpadnout do děje, teprve když o něco jde, to je výsada frajerů.

  6. Neničíte si zdraví. Čekající kuřáci pálí jednu za druhou, a škodí tak sobě i svému okolí, jak stojí na krabičce. No a nekuřáci? Nemyslete si, ono to nervózní přešlapování na místě taky nebude na klouby žádná paráda.

  7. Šetříte nervy. Nestresuje vás, že někdo nepřišel, nemusíte na někoho čekat, volat někomu, jestli dorazí a tak. Přijdete, až když se všichni náležitě vynervujou, a ze samé úlevy, že tam jste, se zase rychle uklidní.

  8. Vyhnete se návalu. Na místo dorazíte, až když opadne hlavní vlna zájmu, a všechno vyřešíte hezky v klidu. Fronta na šatnu nebo na bar se vás netýká. Díky bohu.

  9. Nesplynete s davem. Člověka, co přijde na přednášku půl hodiny po začátku, si přece zapamatuje každý. A aspoň vám pak při zkoušce nikdo nevyčte, že jste tam nechodili.

  10. Proběhnete se. Jsou případy, kdy i pozděchodič musí trochu zamakat, třeba na poslední vlak. Ale zase hezky protáhnete tělo, Drobný sprint po nástupišti ještě nikoho nezabil.

  11. Přežijete. Znáte přece ty historky o chlapíkovi, co prošvihl letadlo, který pak spadlo, ne?