K ničemu a na nic

Co je hezčího než droboulinké májové mžení ve vlasech vaší lásky? Proč se kvůli pár kapkám musí hned vytahovat skládací batman? Když už prší, existují přece slušivé a elegantní pláštěnky.

Blokády ulic

Lidí už je i tak zbytečně moc. Ale když si dejme tomu na zastávku stoupne pět deštníkářů, zaberou prostor pro dvacet občanů, co nejsou cukrové panenky. Jsou to bezohledné bestie a basta.

Sušící orgie

Jelikož jsou deštníky po dešti chudinky mokré, musí se po příchodu domů sušit. Takže se roztahují nejenom po ulicích, ale i u vás doma, zaberou nejvíc místa v kavárně nebo zablokují vstup do restaurace.

Snadná kořist

Zrovna při sušení v restauraci se deštníky stávají snadnou kořistí nejrůznějších pobertů a zlodějů. Což by se mohlo jevit jako výhoda. Problém je, že pokud chodíte s deštníkářkou, dokáže vám ten ukradený hajzl zkazit romantický večer.

Smrtící zbraň

Deštník by měl být na zbrojní pas. Ať už vám jdou po očích ty mrňavé ostré drápky na konci každé vzpěry, nebo se vám čiperná důchodkyně pokouší propíchnout varlata ostrým bodcem na konci, jde fakt o život.

Osleplý tank

Rantl deštníku svému nosiči nemilosrdně uřízne půlku zorného pole. Takže pokud se my, prostovlasí, chceme vyhnout fatální srážce a vážnému zranění, musíme mezi těmi osleplými hřiby kličkovat jak lososi v peřejích.

Gender šikana

Když jste jednou kluk, měl byste během procházky v páru deštník držet, i když se ho toužíte dotýkat asi jako penisu svého otce. Jasně, může to utužit váš charakter, ale stejnak je to maximální pruda. A možná i důvod k rozchodu, když už jsme u toho.

Kam vítr, tam deštník

V pořádném dešti většinou i docela fouká, takže se vám deštník otočí naruby, a máte po ptákách. Chápete? V jediném případě, kde může deštník k něčemu být, žalostně selhává.

Z deště pod okap

Zatímco vy si slušně a neagresivně postáváte ve své kapuci, ta sobecká horda kolem vám leje ze svých deštníků vodu za krk, za trencle a do holinek. Hamba!

Otevírání a zavírání

Všechny ty složité otvírací a zavírací systémy se pořád mění. Takže když chcete tu okřídlenou bestii rozložit nebo složit, dost možná vám mechanismus za odměnu ukousne kus prstu.

Chodící hromosvod

Kdo s čím zachází, s tím také schází. Dobře si rozmyslete, s čím vyrazíte do báječného májového mrholení. S drátěnou konstrukcí, kerou blesky doslova milujou, nebo radši ve slušivém, nevodivém pršiplášti.