Etiketa 21. století

Když jdete s kamarádem po ulici a on si chce vybrat z bankomatu, máte dodržovat diskrétní zónu? Nebo stát u něj? Nebo někde napůl? Kdo ví?

Pracovní činnosti v praxi

Jak pomocí papírku slepit zlomenou cigaretu, odvzdušnit topení, nahodit pojistky nebo složit skříň z IKEA bez návodu… To potřebujete víc než sbírat ředkvičky na školním pozemku.

Jak chodit na veřejnosti

Proč nenosit kroksy, jak opouštět eskalátor a kolemjdoucím nevystřelit deštníkem oko… to je kurz, kterej potřebujete. Všichni.

Umění komunikace

Proč se nerozcházet pomocí SMSky, jak zdravit cizí lidi na facebooku (dobrý den, nebo ahoj – vždyť je to facebook, ne email) a kdy je správná chvíle poslat zprávu, že nedorazíte na party?

Emoce 101

Nebo vás někdo učil, jak se vyrovnat s tím, když vás kluk podvede nebo když prohrajete zápas v Counter Striku? Ne, tak vidíte.

Popkultura

Shakespeare je důležitej, jasně… ale jestli jste neviděli Pulp Fiction, tak jste kulturní barbaři.

Aplikovaná výtvarná výchova

Abyste věděli, že slušný člověk si nelepí na zeď srdceryvné citáty a ne každá kérka vás odliší od davu.

Tolerance stravování

Je v pořádku, když někdo nejí maso, a je v pořádku, když někdo jí maso. A to, že se někdo narodí s deviací, která ho nutí mazat máslo pod paštiku, sice není jeho vina, ale normální to taky není.

Digitální psychologie

Úloha pro chytré hlavy: Monika má na Instagramu dvě nahé fotky z deseti. Určete, nakolik bude ochotná jít s vámi do postele. Nápověda: Je to chyták. 😉

Aplikovaná matematika

Někdo nám už konečně musí vysvětlit, jak se dá s danou částkou vyjít až do konce měsíce, v pokročilém kurzu se pak naučíme, jak šetřit. Případně jak splácet dluhy bez dalších dluhů.

Čingliš

Paní učitelka vám vysvětlí, že ano, můžete jít na meeting, ale není v pořádku se na meetingu nabriefovat a žádat kolegy o favor.