Našimi faux-pas na firemních večírcích bychom vám mohli vytřít zrak. Ale tím vám fleka nezachráníme. Takže tady servírujeme několik tipů, čeho se na pracovní kalbě vyvarovat. Chybami se člověk učí. Tak vás učíme.

1. Netykat

I když atmosféra může být rozjetá, až mírně familiérní, nenechte se unést. Že jste měli dva panáky, není důvod začít šéfovi tykat a říkat mu Pepane. Zvlášť pokud se jmenuje Marek.

2. Neradit

Samozřejmě, že víte, jak by firma mohla fungovat lépe a vůbec. Když se ale vedení pověsíte kolem ramen, a začnete jim sypat jak na to, vsaďte se, že vysypou vás, dřív než řeknete „zvyšování efektivity“.

3. Neptat se

co si o vás šéf vopravdu, ale vopravdu myslí. To nechcete vědět. A už vůbec nechcete vědět, co si big boss myslí o vašem nakaleném já.

4. Nedělat tu věc s kravatou

Jasně, strašně to láká, ale fakt nedoporučujeme dát si kravatu na hlavu a řvát „Nejsme na dovolený! Chlastáme!“ Takhle se pracovní morálka nezvedá, vážení.

5. Neobnažovat se

Jako můžete se pochlubit, že chodíte do posilky. Verbálně. Ukazovat kolegům buchty na břiše (nebo kdekoliv jinde) vám moc respektu v kolektivu nepřinese.

6. Nezaplést se

Večírky k tomu vyloženě svádí. Stejně jako nadřená kolegyně nebo nadrbaný kolega. Sex na pracoviště je ale stejně rychlý jako vyhazov, co vás nevyhnutelně čeká, až se to provalí.

7. Nestrkat

hlavu do čokoládové fontány. Všichni to chceme udělat. To ne že ne. Ale za tu ostudu a ulepenou tlamu to nestojí. Víme, o čem mluvíme.

8. Nepředvádět

svoje osvědčený mejdanový čísla. Je super, že umíte sežrat vizitku, vypít pivko na ex a pak vykrkat svoji mailovou adresu. To ale není dobrá vizitka. I když vaše vizitka chutná celkem dobře.

9. Neřvat

na večírkovou zpěvačku „u-kaž-ko-zýýý“. Je to pravděpodobně šéfova manželka. Anebo aspoň milenka.

10. Nežádat o zvýšení platu

Vaše výplatní páska je na firemní party totální tabu. Nestěžujte si na ni, ani se s ní nechlubte. Nenávist přijde s jistotou. Buď od vedení, nebo od kolegů.


A bonusový tip číslo 11, který již zachránil nejednu kariéru.

11. Nechoďte na áfTRpátry

Tady se totiž uděje většina věcí, které pak budou vyprávět vašemu nástupci na otázku „A proč vyhodili toho přede mnou?“