Introverti jsou plaší a pečlivě si hlídají svou energii. Pokud se s nimi chcete seznámit, musíte pomaloučku, polehoučku. Takhle.

1. Tempo

Na introverta pomalu. Pokud máte jenom chvilku, ani to nezkoušejte, ať si je introuš sebemilejší.

2. Prostor

Introverti žijou v takové imaginární bublině. A jestli je něco dokáže totálně rozhodit, je to zásah do jejich intimní zóny. Tak se k nim přibližujte zvolna. Po kouskách.

3. Aktivita

Představte si, že máte plnou hlavu nějakého zapeklitého problému, a někdo vám najednou začne vyprávět veselou historku. Nepříjemný, žejo. No a introverti mají pořád plnou hlavu. Takže je pokaždé vyrušíte. Tak si vždycky rozmyslete, stojí-li to za to.

4. Manévry

Jakmile vidíte inkriminovaného sedět někde na kanapi a čumět do blba, je fajn, když se nepohrnete přímo k němu. Zajděte si pro časák, mrkněte z okna, cokoli. Ať si ho nevyplašíte.

5. No comment

Jasně, že by vás zajímalo, jak se tadyhle introvert má, kde byl a co dělal. Počkejte ale, až vám to poví sám. Zbytečně na něm vyzvídat je zbytečné.

6. Ticho

Když nemá introuš alespoň deset minut na přípravu věty, je ve stresu. A to nechcete. Nechte mluvit ticho, on už se ozve.

7. TICHO PODRUHÉ

Stejně tak je ticho svého druhu komunikační prostředek. Takové to pěkný veselý ticho. Prostě nemusíte pořád mlít pantem. Že někdo konstantně mlčí neznamená, že je uraženej nebo že nemá co říct. Jen významně mlčí…

8. Drobné dárky

Přineste mu čaj. S medem. Nebo knížku. To mají rádi. A nečekejte nic na oplátku. To nemají rádi.

9. Dotek

Na dotyky zapomeňte. Chcete snad introverta úplně rozhodit? Leda, když vás k tomu objekt sám vyzve. Jinak je to tabu.

10. Alkohol

Po alkoholu se někdy takový introvert změní na exroverta. Ale bacha, musí se s mírou, jinak to zase přeskočí zpátky.

11. Balení

Pokud už jste tak mimo, že si chcete nabalit nemluvného introuše, musíte zlehka. Vlastně spíš počkat, než on začne balit vás. Což je na dlouho. Ale vybrali jste si to sami.