1. ​Můžete se třeba bavit s kamarády, kteří jsou s vámi, a ne jako obvykle komunikovat se všemi přes messenger namísto těch, co sedí naproti vám.
  2. A taky můžete svoje okolí buzerovat, že jsou na těch internetech každou minutu.
  3. Nemusíte mít strach, že by vám ho někdo ukradl. Pokud vám tedy nevykradou byt, kde jste ho nechala.
  4. Nemusíte nic řešit. Jakože vůbec nic. Páč máte v podstatě nulovou šanci dozvědět se, že Týnuš Třešničková právě založila instagram svojí nový kočce, nebo že zrovna vybouchla atomová bomba.
  5. Máte výmluvu na to, proč nezvedáte telefon tý holce, co vás furt uhání.
  6. Neztratíte třicet minut života při telefonátu s vaší milovanou maminkou.
  7. Vlastně vůbec nemusíte hrotit čas. Protože pokud si neumíte vyrobit sluneční hodiny z kuřecích kostí jako Láďa Hruška, tak prostě nevíte, kolik je hodin.
  8. Konečně začnete číst. Protože právě teď přichází chvíle, kdy po dvou měsících vytáhnete z vašeho batohu knihu, do které se chcete pustit pokaždé, když jedete MHD, ale telefon vám to jakousi záhadou ne a ne dovolit.
  9. Konečně uslyšíte zvuky okolního světa. Protože i kdybyste měli pecky v uších, tak bez hudby z vás hluchýho neudělaj.
  10. Můžete lehce sbalit náhodného kolemjdouciho, kterej vám padne do oka. Jelikož jste si zapomněla telefon s potřebovala byste najít cestu – třeba zrovna k vám domů.
  11. Když půjdete na párty, druhej den nebudete ničeho litovat. Bez mobilu totiž svému ex prostě nenapíšete, jak to máte většinou s trojkou pod kůží ve zvyku.