zabijačka

Na to nejsou ti navonění cestovatelé připravení. Jestli dají porážku, určitě si netroufnou míchat krev… a pokud ano, totálně je zničíte prdelačkou, ovarem, jitrnicemi, tlačenkou a sulcem.

sklípek

Ať už se cizinec vychloubá, kolik kde vypil drinků s paraplíčkem, na ten usměvavý a přátelský teror při ochutnávání vína ve sklípku prostě nemá. A tuhle si koštněte… ale ještě toto, tak, a teď něco ostřejšího. Když to dokáže zničit Pražáka, obyvatel New Yorku prostě nemá šanci.

koncert Michala Davida

Tohle cizince odrovná na leta. Sledovat, jak tisíce lidí bujaře jásají do burácení samohrajkového génia, který ve zlatém saku vypadá tak trochu jako ochmýřený talián, to s jedním dokáže pěkně zamávat.

Houby

Nám, Čechům, se houbaření jeví jako poklidná, možná až meditativní zábava. Jenže když vypustíte zmateného netuzemce do hlubokého hustníku, okamžitě se ztrácí. A jelikož se v houbách pochopitelně nevyzná, dost možná se ještě šikovně přiotráví.

Velikonoce na vesnici

Trochu jako ten vinný sklípek, akorát mnohem, mnohem horší. Sirovodík, násilí a alkohol, to je kombinace, kterou si prostě normální člověk nevymyslí. Naučte je „hodyhody“, strčte jim do ruky pomlázku a vypusťte je na náves. A pak už stačí jen počkat.

hon

I v případě, že je náhodou nikdo nepostřelí, budou z toho mít vaši zahraniční přátelé zážitky na celej život. Prodírání se hustým trním, nadhánění zvěře, větvičky zastrkané čertvíkam a podivné myslivecké rituály… to je bude strašit ještě po letech.

vesnická diskotéka

Mix namachrovaných borců, co před diskoškou parkují své vytuněné škodárny, přenalíčených čtrnáctek, které vypadají na 35, bílých zubů zářících v černém světle, tuzemáku s kolou a hitů z našich zlatých osmdesátých, to jednoho dojme až k blití.

návštěva u babičky

Vědro polívky, kachna s osmi a hromadou zelí a nakonec nějaký dobrý tučný domácí dezert se spoustou sladkého krému. To je vražda. Napsala. Babička.

pochod Praha–Prčice

Na chození jsme machři. Leta to ostatně bylo jediné pořádné rekreační vyžití, nic k tomu nepotřebujete, prostě se jde. Jenže ne každý je na takovéhle akce stavěný. A většina cizinců vás po pár kilometrech prosí na kolenou, abyste je utratili, nebo prostě nechali ležet u cesty.

ples hasičů

Nebo ples letců, pejskařů či pletačů bužírek. My jsme na podobné akce zvyklí, ale třeba v Americe si leta mysleli, že Hoří, má panenko je takový sci-fi film z postapokalyptického prostředí. Však to tak vypadá, hele:

voda

V Anglii se jezdí regata, v USA i jinde zase sjíždějí divokou vodu na raftech. Ale vyvezte cizáka na Vltavu a nechte ho pomalu plout volejem na ostrém slunci. Pilně podlejvejte. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Trnkobraní

Jestli se vám zdá, že většina bodů se tak či onak motá kolem alkoholu, tak se vám to nezdá. Ale neřízené zřízení je jedním z národních sportů a jsme v tom opravdoví mistři, je to nejjednodušší způsob, jak zlikvidovat nájezdníka z ciziny. Trnkobraní bude na turistu působit jako kombinace Hirošimy, Sodomy a vyhlazovacího tábora.