1. Grafoman

Jeho esemesky jsou hotové elaboráty na volitelné téma. Bezpočtuznakový román totiž dokáže vydojit i z nákupu v lidlu. Navíc to je nejspíš i trochu egomaniak, protože mluví, respektive píše jen a jen o sobě… prostě ukecaný jako Palacký a tu pracku ne a ne strčit do kapsy!

SMS_typologie

2. Asociál

Stručnější bytost abyste pohledali. Esemeskama jde rovnou na komoru, bez nějakého obzvláštního crcání. V každém ohledu buďte rádi, že vám vůbec odpověděl. Je totiž dost pravděpodobné, že tenhle člověk prostě nemá rád lidi. A to je pak těžký.

SMS_typologie2

3. Emotikon

Píše často, píše rád a především svoje oběti zasypává mrtěma lásky, co vám málem urvou hlavu. Naživo by vám asi nic z toho neřekl, ale jakmile se dostane k esemesce, tak po něm zůstane potopa emotikonů.

SMS_typologie3

4. Dysgrafik

Když už člověk nepoužívá autokorekt, alespoň by si to po sobě měl radši přečíst, než pinkne „odeslat“. Textovky od těchhle pak vypadají, jako by jim cirkule ujela minimálně dva prsty na každý ruce. A nejhorší je, že je to umělecký záměr…

SMS_typologie4

5. LOLan

To je samý LOL, BTW a ROFL a bůhvíco a kdo tomu má hergot rozumět. Tyhlencty mladý lidi. A ještě nakonec zjistíte, že je na vás ten dotyčnej naštvanej…

SMS_typologie5

6. Troll

Pokaždý, ale pokaždý mu skočíte na špek. Stačí jenom chvíli zapomenout bejt ve střehu, a do něčeho vás zase naveze, aniž byste se ho prosili.

SMS_typologie6

7. Ex text

Zvláštní samostatná kategorie esemeskařů jsou bejvalky a bejvalí. Respektive esemesky od nich. Zvlášť když mají něco vypito. A to nemá nikdy dobrejch konců.

SMS_typologie7

8. Stalker

Dolejzálek s dlouhým vedením. než mu doteče, že se s nim zrovínka nechcete anebo nemůžete vybavovat, naotravuje se vás až na půdu. takže ho nakonec mažete.

SMS_typologie8

9. Doprošovač

Otrava, co se ozve, jenom když něco potřebuje. Jinak po vás, jak je rok dlouhej, ani nevzdechne. To máte ráno hodit do práce, každej druhej den svoz do nákupáku nebo k doktorovi a večer pak vyzvednout z chlastanice.

SMS_typologie9

10. Pan Fotka

Minimálně jednou do tejdne vám zaplevelí telefon roztomilejma fotkama. Kytičky zapíchaný do dortíku na pikniku, nekonečný západy slunce u nich v ulici, kočka, kterou narvali do kšiltovky, a vůbec.

SMS_typologie12

11. Přáníček

Miluje, když vám může k tomu vašemu výročí, narozkám, svátku atd. poslat textovku, případně prošpikovanou nějakou tou lidovou tvořivostí. A to je tak vše. V lepším případě alespoň víte, o koho jde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SMS_typologie11

12. Matka

Na rozdíl od otců matky telefonům ještě nepřišly úplně na chuť. Existuje ovšem SMSka, kterou jsme dostali všichni do jednoho. Schválně hádejte. Virbl…

SMS_typologie10