1. Víno bylo, je a bude. Pokud teda nějakej supermarket nevyhlásí akci na Habány nebo se vaše kámoška nerozjede se svým klukem. Pak se hodně snažíte, aby nebylo už nikdy.
 2. Ve víně je pravda. Dáte si o pár dvojek navíc (asi tak o šest nebo sedm) a řeknete pravdu i o tom, o čem nevíte zhola nic.
 3. Víno je zdravý. Říkaj studie. TIP: Když si koupíte ty velký skleničky v IKEA, tak se vám do dvou vejde celá flaška. A to jste pak normě.
 4. Víno pomáhá navázat vztahy. S kýmkoliv, kdekoliv, jakkoliv… se záchodovou mísou. Třeba.
 5. Víno ničí jazykový bariéry. Dejte si o dvě, tři, čtyři, pět dvojek na víc a domluvíte se třeba i maďarsky. Na rodnej jazyk nejspíš zapomenete, ale to nevadí. Umíte maďarsky! Dóbroš!
 6. Víno se hodí ke každý příležitosti. Je to vlastně takovej vděčnej společník. Vždycky najdete důvod, proč si ho dát. Třeba k obědu, k večeři, když máte narozeniny, když nemáte narozeniny, když přežijete den v práci, když se na to v práci vykašlete. Když je pondělí, úterý, středa, čtvrtek, nebo třeba pátek. O víkendu.
 7. Víno sundává oblečení. Nevíme sice jak, ale děje se to.
 8. Víno dělá hezká těla. S přibývajícím množstvím vína ve vaši krvi vám všechno přijde tak nějak víc sexy. Jen doporučujeme si udržovat permanentní hladinku, protože to, co vám přijde sexy v sobotu večer po flašce vína v neděli ráno může vypadat poněkud, jak to říct, jinak.
 9. Víno se řekne skoro všude na světě stejně. Je to vlastně takový multikulturní slovo. Wine, Wein, Vin, Vino, вино. Viini. Všude vám prostě budou rozumět, když zadrmolíte slovo víno s jejich přízvukem. Až na Maďarsko. Tam se řekne Bor.
 10. Víno je takovej vděčnej dárek. Neurazí, příjemně potěší, hlavně vás.
 11. Na víno se najdou peníze vždycky. Funguje to stejně jako s tím oblečením. Nevíme jak, ale vždycky se to nějak tak stane. Do práce jdete pěšky, protože si nemáte za co nabít Lítačku, ale večer si vychutnáváte v obýváku Modrýho Portugala. Divný.
 12. Z vína se dá i vařit. To znamená, že když chodíte do vinotéky moc často a divně na vás koukaj, můžete říct, že to máte na vaření. Ty dva litry.