Sadistická úča

Nikdo na světě nedokáže ponížit člověka tolik jako učitel. Jednak má nad vámi věkovou převahu, jednak hromadu bachařských zkušeností. A taky vás proti němu nikdo nepodpoří.

Přezůvky

Na pytlík s bačkorama i trapné přezouvání můžete v normální práci v klidu zapomenout.

Docházka

Když je vám zle a potřebujete si vzít dovolenou, nikdo vám nemusí psát omluvenku. Jde v podstatě jen o to, jestli vám v práci uvěří, že jste jenom něco blbého snědli.

Hajzlík

Když si potřebujete dojít, tak jdete. Žádné hlášení, dovolování a ať už jste zpátky. Nemusíte se ptát a můžete tam sedět jak dlouho chcete.

Šikana

To, co si na vás ve škole dovolili ti silnější a vyšinutější spolužáci, to si na vás žádný kolega netroufne. A když dovolí, tak se stačí zmínit, že vás sexuálně obtěžoval, a má padák jak Felix Baumgartner.

Zkoušení

I pracovní pohovor je oproti vystresovanému teroru před tabulí jako procházka rajskou zahradou. Tak až se budete, milí studenti, chystat do prvního zaměstnání, zachovejte klid. Proti zkouškám je to brnkačka.

Alkohol

Když z vás ráno potáhne včerejší vydařený večer, nejspíš vám to projde. Protože každý z kolegů už za sebou má pár takových rán. Ve škole se hned bude volat rodičům. V práci si prostě přes oběd střihnete vyprošťováka, a je to cajk.

Prachy

Jednoduchá rovnice. Ve škole jste finančně závislí na rodičích. V práci strávíte stejně času, možná míň než v lavici. A přitom vám jednou za měsíc dorazí výplata. To je přece bonus jako blázen.

Úkoly

Když máte ve faše padla, máte padla. Nazdar. Žádné další promarněné hodiny nad učebnicí a sešitem. Časově i finančně prostě práce vychází oproti škamnám neskonale líp.

Večírky

Školní večírky byly nuda. Jeden se tam mohl leda tak přihlouple pohihňávat, nakrucovat se na parketu a stejně nakonec nebylo nic. V práci je to přeci jen trochu jiný kafe. Ani to vlastně většinou není kafe.

Známky

Ten pocit, kdy si vlečete domů ze školy kouli jako Brno, ve vás zůstane na věky. V práci vám nic takového nehrozí. V nejhorším vás vyhoděj. Což můžete na někoho svíst. A než se pustíte do nového hledání, můžete si dát měsíc či dva oraz na pracáku. Luxus.

Jiná práce

Škola se mění přeci jen o dost hůř, než jakákoliv prácička. Z té můžete vyletět než bys řekl padák. Šup šup.