1. „Já už na pohádky nekoukám.“ Jak tě to proboha může bavit, vždyť je to pro děti? Samí čarodějové, trpaslíci, chybí už jen zlatovláska nebo Rumburak.

 2. „Překombinovaná kravina, kdo se v tom má vyznat?“ Dával jsem tomu šanci, ale pak najednou ten maník, kterýho sežral pavouk, zase obživ. Chápal jsem to do okamžiku, než to začali vysvětlovat a celý se to zase zašmodrchalo. Jako číst detektivku pozpátku, blbost. Až budu chtít číst něco komplikovanýho, vezmu si příbalovej leták k léku.

 3. „Moc divnejch postav.“ Jeden jako druhej, ty jména jsou takový podobný – Armagedon, Paragorn, Sauruman. Všichni v jedněch šedivých splývavých závěsech a s fousama. Ty, který jsem rozeznal, tak zabili hned na začátku.

 4. „Celkově je to hnusný…“ Jde z toho na mě deprese, hlavní záporňák vypadá jako po chemoterapii, hordy slizkých potvor a co ty bradavice?! Občas se mi zvednul kufr.

 5. „Hrajou tam jen namachrovaný cucáci a odbarvený brécy!“ Už jak jsem ho poprvé zahlídnul, toho ulízanýho blonďáka, tak jsem věděl, že udělá nějakou podpásovku. Proč je do všeho tak cpou? Já nebudu podporovat tyhle prachatý rozmazlený celebrity!

 6. „Samá vražda, samá krev!“ Vždyť se na to podívej, pořád se tam jenom nadává, mordujou se tam po stovkách, usekávaj ruce, nohy… Fuj!

 7. „Bolí mě z těch bitev oči!“ Bum prásk, rána sem, rána tam. Člověk se nechytá, nestíhá. Když si jednou odskočíte před bitvou, tak než spláchnete, je po bitvě. Z titulků stíhám jen polovinu, a to jsou většinou jen ty krkolomný jména.

 8. „Všechno se to odehrává v noci.“ Proč třeba tu výpravu za Prstenem nenechají na ráno? Udělalo by jim něco, kdyby spolu bojovali třeba v denním světle – na hřišti, místo ve vlhký temný sluji?

 9. „Mluvěj hrozně šroubovaně.“ Zlatá němčina. Všichni tihle hrdinové tam mluví, jako když plivou krychle. Kloudný slovo z nich leze jako z chlupatý deky, rébusy a hádanky, a když něco řeknou na rovinu, tak to není česky. Kdo vymyslel, aby se tam mluvilo elfsky?

 10. „To je pořád jen Amerika!“ Co by jim udělalo, kdyby natočili něco normálního? Třeba o Šemíkovi, praotec Čech nebo Liška Ryška, sůl nad zlato… Já se koukám jen na český, tomu je rozumět.

 11. „Kdyby se radši proběhli venku.“ Zavázat tkaničku si neuměj, zazpívat národní hymnu taky ne, ale hlavně že furt čtou. Takový tlustý dlouhý knížky, ztráta času a je to na jedno brdo.

 12. „Je to jenom tahák na prachy!“ Penály, tašky, knihy, trička, filmy, kazety, hrníčky, figurky, kam se člověk podívá. To by člověk musel makat 40 hodin denně, aby na to měl.