1. Plavčík

Opálený a zpravidla vysloužilý donchuán, samolibě obhlížející své panství. Občas přispěje nesmyslnou výtkou stran jízdy na tobogánu či běhání po mokré dlažbě. Zbytek času se významně rozhlíží po podprsenkách. S ohledem na úroveň znalostí zdravovědy je to dobře. Nikoliv nezbytně, přesto často vídán s hadicí v ruce.

2. Smaženky

Jsou trvale orientováni na slunce a v pravidelných intervalech střídají polohy jako pár po 30 letech manželství: záda – břicho – záda – břicho – záda… Přichází krátce před polednem a prozrazuje je sytý ruděoranžový odstín kůže a kožní melanom.

3. Cákači

Voda je baví a svou radost z ní zásadně sdílí. Jakýkoliv pohyb či aktivitu doprovází rozstřikující se ledová vodní tříšť a je jedno, jestli se nacházíte na břehu či ve vodě, cákač si vás vždycky najde. Mechanické projevy obvykle doprovází ryčnými zvukovými efekty.

4. Holky v triku

Stydlivé, schované na kraji pláže a zásadně v triku. A neplatí to samozřejmě jen pro děvčata. Bůhvíproč mají pocit, že pod textilem není pneumatika vidět. Omyl! Proč se asi jinak pořádá Miss mokré tričko?

5. Plaváčci

Pánové ve vykrojených plavkách nebo holky či dámy v jednodílných plavkách. Vlasy pod gumovou čepicí, na očích přicuclé brejličky. Pohlaví poznáte jedině podle střihu koupacího úboru. Neúnavně ukrajují jeden bazén za druhým a chraň vás pánbů se jim přimotat do dráhy.

6. Naháči

K tomu, aby sundali poslední kus textilu, nepotřebují organizovanou nudapláž. Stačí jim prostor a publikum. Jsou vidět a všimnete si jich, ačkoliv budou na celém koupáku jediní. V drtivé většině jde o starší generaci návštěvníků, u níž bude kvalita tělesné prezentace prakticky nulová.

7. Lovci a lovkyně

Léto přeje lásce, a kde jinde máte možnost svoji oběť vidět legálně téměř polonahou? Ideální příležitost pro ty, co nechtějí kupovat zajíce v pytli. A že takových s permanentně nahozenou vábničkou na každém koupališti je.

8. Milenecké páry

Koupání je milá párová aktivita. On ji pozve na zmrzlinu, ona mu dovolí namazat jí záda. K tomu nějaký ten letmý dotyk pod vodou. K překročení pomyslné hranice amatérského pornofilmu stačí pár kroků. A na každém koupáku se občas najde někdo, kolem koho se bojíte proplavat.

9. Rodinky a děti

Jejich existenci provází nekonečný řev, cákání a ječení. Matka křičí na děti, ať už lezou ven z vody, že maj fialový huby, a děti řvou, že ještě nejdou. To samé se opakuje v cyklech kvůli krému, jídlu nebo pití až do večera. Caparti na koupák patří. A spolu s nimi i nekonečný řev, cákání a ječení. Děti mají navíc tendenci močit do vody, případně se v ní topit. V každém případě od nich plavte pryč.

10. Úchyláci

Jen málo míst oplývá tak vysokou koncentrací šmíráků, ochytávačů, otíračů a jiných mastňáků. Ale co už s tím, v lese jsou klíšťata, ve vodě sinice, ve vzduchu pyly a na koupáku prostě zase úchylové.

11. Lišejníci

Kožní choroby nejsou legrace. Člověk by se s nimi každopádně neměl producírovat po plovárně. Ačkoliv majitelé lišejů nejsou příliš společensky aktivní a pohybují se osamoceně, na plovárnách se vyskytují v hojném počtu.

12. Paní radová

Bez ohledu na pohlaví jde o veterány koupáků. Charakterizuje je volné tempo a hlava stále nad vodou. S oblibou vytváří diskusní skupiny a obsazují nejlepší pozice na břehu.