1. Stan

Pokud budete spát ve stanu, vemte s sebou ten, co už jste někdy stavěli, popřípadě nějakej blbuvzdornej easy přístřešek. Postavte ho hned po příjezdu do areálu. Pokud stavíte s partnerem, zkuste se u toho nezabít. Nestavte ho v noci a ožralý.

2. Spacák

Nelezte do spacáku, než si budete definitivně jisti stabilitou obsahu svého žaludku. Jak si do něj nazvracíte, festival je v hajzlu.

3. Rezervace

Pokud jste zhejčkaný nebo už prostě na nějakej punk starý, zařiďte si ubytování poblíž festivalu. A řešte to tak půl roku dopředu. Zhejčkanejch a starejch je nás totiž dost a tejden před fesťákem je všechno plný. Jo, i ubytovny pro sociály.

4. Externí zdroj

Pokud se nechcete neustále pídit po zásuvce a mačkat se s davem u stánku s třema nabíječkama, kupte si k mobilu externí baterku. V ideálním případě vypněte všechny data a zbytečnosti. Vaše selfíčka z pole stejně nikoho nezajímaj.

5. Peníze

Vyberte si nutnou hotovost, ne celej účet. Až ztratíte peněženku, a věřte, že na fesťáku s neustálou mačkanicí a tisícema lidí na pár metrech čtverečních se to stává, nepřijdete o veškerý úspory najednou. Dneska už maj bankomaty v každym areálu. Ve frontě si můžete luštit sudoku.

6. Pašeráctví

Vykašlete se na nějaký vychytralý pašování chlastu do areálu. Když je to zakázaný, respektujte to. Už se taky objevily případy, kdy nasranej bodyguard odhalenýmu pašerákovi přestřih pásku a poslal ho domů.

7. Chlast

A když jsme u toho chlastu – dobře si rozmyslete, co budete konzumovat. To víte, sluníčko paří, míchat tvrdej s pivem je na začátku sranda, ale nezapomeňte, že v noci musíte trefit svůj stan, nasoukat se do spacáku a… viz bod číslo 2.

8. Vztahy

To je hlavně pro děvčata – nedoufejte, že vztahy navázané v opilosti a euforii u koncertního pódia vám vydrží do smrti. Spíš ne. A zabalte si kondomy, ať si domů kromě festival suvenýrů nepřivezete i nějaký jiný suvenýry.

9. Toi Toi

Minimálně tejden před začátkem festivalu si začněte doma nacvičovat následující: Běžte na záchod, ničeho se nedotýkejte rukou. Zhasněte světlo. Poslepu si obalte ruku toaleťákem a chytněte se kliky a zaujměte polohu tzv. na supermana. Nedotkněte se mísy a vykonejte potřebu. Výborně, jste připraveni na Toi Toiky.

10. Hygiena

Chce to spoustu vlhčených ubrousků, kapesníků a mít v merku nejbližší plaveckej bazén se sprchama. Ty v areálu jsou hnusný, studený a furt je tam fronta. Zkuste si občas vyčistit zuby, vaše okolí to ocení.

11. Hadry

Ne, fakt neni nutný chodit na fesťáku imrvére do půl těla svlečenej. Na vaše hrudníky neni nikdo zvědavej, a když se pak v davu svejma chlupama otíráte o okolostojící, nikoho to nerajcuje. Vážně.

12. Jídlo

Festivalový prasárničky jsou super, ale vždycky si to dávejte s ohledem na to, že jít můžete jen na Toi Toiku. A že tam choděj všichni. A že trávit tam hodně času se zadrženym dechem je náročný. Chápete.