1. Jsem, tedy si zasloužím

Především se smiřte s tím, že si přes držku většinou nezasloužíte. Dostanete prostě proto, že jste někde stáli a blbě čuměli. Bitkaři sbírají zářezy a vy jste se ukázali jako prima oběť, na kom si vyzkouší, jestli ta krabice bobulí byla správná investice.

2. Z cizího krev neteče

Když už není vyhnutí, dobře se rozhlédněte. Vždycky se najde někdo, na koho se dá ukázat „to on!“ a můžete ho šikovně strčit před sebe. Nějaký menší kamarád, cizí chlapík, barman, prostě kdokoliv. Pak tomu chudákovi koupíte panáka.  

3. Bez publika

Komorní prostředí je pro bitku jako stvořené. Každý bouchač se totiž bude chtít vytáhnout před diváky. Až vás tedy potáhne za flígr před místní diskošku, zkuste ho alespoň navigovat někam do ústraní…

4. Připažit!

Ruce musí zůstat vždycky u těla. Jakmile je jednou zvednete, přistoupili jste na fakt, že bude boj a tudíž si zasloužíte naložit. V připaženém postoji sice budete vypadat jako igráček, ale soupeře pravděpodobně brzy omrzí do vás tlouct.

5. Musíš vydržet

Na nesmysl s okem za oko zapomeňte. Zatněte zuby, klíčové je vydržet. Přemýšlejte o něčem pěkném a pamatujte, že za každou ránu, kterou byste se bývali pokusili dát, dostanete čtyři navrch.

6. Ukaž záda

Otočte se. A zadkem vstříc manévrujte tak dlouho, dokud to bude únosné. No tak bóže, nakopou vám prdel, ale kdo se bude smát naposled s vlastními zuby? Aha?

7. Bez komentáře

Ano, jste v právu, je to nejspíš nějaký vymaštěný idiot, nicméně jen úplný amatér si může myslet, že spravedlivý výlev kořeněný pár sprosťárnami tu mlátičku umravní.  Pustit si v průběhu nakládačky hubu na špacír je kardinální chyba, kterou zaplatíte vlastním chrupem.

Fajn, pokud se bitkaření nevyhnete a chcete se tedy bránit, i pro úplné amatéry máme nějaké ty tipy:

8. Facka

Se zaťatou pěstičkou budete vždycky vypadat spíš jako rozzlobený chlapeček ze 4.B. A jediný výsledek bude ten, že si otlučete klouby. Na plocho je to ovšem jiná káva. Facka je překvapující a ponižující. Dejte do ní absolutně všechno, je to poslední úder, který v bitce rozdáte. Pak už budete jen dostávat.

9. Finta

Chcete bojovat? Zkuste fintit. „Jé cecek? Vidíš?“ paží kyneme na opačnou stranu, zatímco druhou, pokud možno posilovací rukou vedeme smrtící úder. Donalda na lustru snad znáte, ne? Jen pamatujte, že i tentokrát to bude pravděpodobně vaše poslední nadechnutí, než vás bouchač zničí.

10. Zuby, nehty, zbraně

Řvěte. Není nic účinnějšího, než když si bouchač myslí, že jste psychopat na vycházce. Taky máte zuby. Nehty. Nohy. Jinak samozřejmě není nad pořádný klacek, že jo…

11. Můžu tě obejmout?

Boxeři tomu říkají klinč. Vy si prostě dáchnete. Zavěste se do něj a dýchejte. Ono se mu to asi nebude moc líbit, ještě chvilku vás bude bušit, ale to by bylo, aby mlátičku trochu té chlapské lásky nakonec neobměkčila.

12. Lehni!

Nejelegantnější řešení bitky je knock-out. Nebojte se a jděte směle na zadní klidně po první ráně. Nebudete sice vypadat jako kdovíjaký hrdina, ale aspoň vás máma pozná.