Správné značky

Oblečení, které budete na sobě a na svém blogu prezentovat, by mělo mít správnou značku, ale nebojte se, není to tak složité, jak to vypadá. Správná značka totiž může být kterákoli, kterou za to prohlásíte. Je vhodné ukazovat se v nějakém tom háemku, aby se s vámi mohly identifikovat čtenářky, které chodí nakupovat do řetězců. Zároveň není špatné mít i něco značkovějšího, aby bylo vidět, že to s módou myslíte vážně. Našetřit pár tisíc na náramek nebo šátek určitě zvládnete. Když to nepůjde, dávejte na blog aspoň hodně fotek bot od Louboutina a triček od Stelly McCartney, které si koupíte, jen co vypadnete z gymplu a začnete pořádně vydělávat. Občas obdivně napište o značce, kterou nikdo nezná, podpoří to vaši image znalkyně.


Roztomilý kukuč

Fashion blog si může psát i dáma i v letech, ale se svěží tvářičkou usměvavé sedmnáctky jde všechno líp, nic naplat. Jestli máte v této oblasti nějaké nedostatky, snažte se to zakamuflovat. Nechte si narůst dlouhé vlasy a noste je vílovsky rozpuštěné. Trénujte roztomilý úsměv i zamyšlený výraz. Občas napište něco o trápení se školou nebo tak, čtenářky ocení, že jste obyčejná milá holka jako ony.


Škola pózování

Správné pózování je pro fashion blogerku velmi, ale opravdu VELMI důležité. Nemyslete si totiž, že stačí obléct promyšlený outfit, jednou se v něm vyfotit a dát to na blog. Těch fotek musí být nejméně pět, ale raději víc, ze všech možných úhlů a ve všech možných pózách. Základ je en face. Stůjte rovně, zamyšleně se dívejte do země, špičky k sobě! Potom zkuste překřížit nohy (ležérně, ne jako když se vám chce čůrat), pohled dolů, mírný úsměv, můžete si při tom odhrnovat vlasy. Pak se (pořád zamyšleně) podívejte někam nahoru. Pomalu jděte od kamery a otočte se přes rameno, úsměv. Teď profil; dívejte se někam do dáli (zamyšleně). Přidejte hodně detailních záběrů, hlavně na doplňky a šperky.


Angličtina

Protože váš blog budou časem určitě sledovat lidé z celého světa, pište ho rovnou dvojjazyčně. Některé části, např. nadpisy a seznam toho, co máte na fotkách na sobě, stačí pouze anglicky. Je to takové údernější. „My new ankle sneakers“ zní líp než „moje nové kotníčkové kecky“, že jo.


Giveaways

Čas od času udělejte giveaway, to znamená: rozhoďte mezi čtenářky nějaké drobnosti. Hodí se věci, které vám posílají firmy na recenze, třeba laky na nehty, trička, bižuterie. Udělejte menší soutěž nebo prostě někoho vylosujte. Pravidelné giveaway vám zajistí pověst štědré kámošky a věrnou fanouškovskou základnu.


Trendy šminky

Kosmetiku, kterou budete na blogu ukazovat a chválit, musíte pravidelně měnit. Není nutné ji spotřebovat, to by při tom tempu ani nešlo. Každý měsíc čtěte důležité časopisy jako Elle nebo Cosmopolitan a koukejte, co frčí. Čtěte i ostatní fashion a beauty blogy, aby vám něco neuteklo. Aspoň jednou týdně si kupte něco nového, třeba lak na nehty, oční stíny nebo aspoň hřeben. Samozřejmě to vyfoťte a dejte na blog.


Hluboké citáty

Při psaní o módě hrozí, že budete vypadat povrchně. Tomu snadno zabráníte, když budete fotky outfitů prokládat citáty a myšlenkami, jimiž poodhalíte svou filozofickou duši. Pište o světě, o vztazích, o lásce. Kdyby vás nic nenapadlo, najděte si na internetu stránky s citáty a prostě něco opište.


Fotky ze života

Ačkoli zakládáte fashion blog, nemyslete si, že můžete psát jen o módě. Čtenářky nechtějí odtažitou modelku, chtějí vás znát, ztotožnit se s vámi, případně vám trochu závidět. Foťte, co jíte – jasně že ne zbytek guláše ohřátý v mikrovlnce, ale dortík a kafčo v kavárně. Foťte, co čtete, ale jestli to není Vogue nebo Kafka, tak to radši vynechte. Foťte, co vaříte (ideálně cupcakes, macarons). Jedete na dovolenou? Ukažte fotky od moře. Ale pozor, kdykoli na některé fotce budete, musíte vypadat dobře!


Legíny

A teď nějaké ty konkrétní kousky (oblečení se neříká oblečení nebo nedejbože oděvy a už vůbec ne hadry, ale pouze a zásadně kousky!), které by vám neměly chybět v repertoáru. Rozhodně sem patří legíny. Jako fashion blogerka máte dlouhé hubené nohy (jestli nemáte, tak se na blog vykašlete, jste bez šance) a ty vypadají v legínách nebo aspoň skinny kalhotách skvěle. Prodává se to teď ve všech možných barvách a vzorech a stojí to pár korun, takže za málo peněz hodně outfitů! Doplňte volným vrškem a volnou obuví.


Vintage

Aspoň jednou za čas předveďte něco vintyč. Už to tolik nefrčí jako dřív, ale když se vám podaří najít něco stylového, neváhejte. Vintage věci mají punc exkluzivity, na rozdíl od nových kalhot ze Zary totiž nehrozí, že by někdo jiný sehnal to samé. A pověst znalkyně, která umí bezvadně skloubit trendové kousky a vintyč je k nezaplacení.


Velká kabelka

K hubeným nohám v legínách se nejlépe hodí maxikabelka. Noste ji v ruce nebo ledabyle zavěšenou na předloktí. Neměla by být nikdy úplně plná, aby bylo jasné, že je to doplněk, do kterého občas hodíte nákup nového oblečení, ne že v ní taháte chleba a lahváče.


Volná halenka

Jestli budete tento seznam číst za půl roku, už to možná nebude aktuální, nicméně právě teď určitě potřebujete volnou, splývavou halenku nebo košili. Jestli máte prsa, bude to bohužel problém, na ně se tyhle splývavé věci nehodí, ale protože jste hubená a dlouhonohá, předpokládám, že s prsama nebude problém. V obchodě tu pravou poznáte snadno, vypadá na ramínku jako něco mezi hadrem na podlahu a krabicí. Kombinujte s legínami, obří kabelkou a vintage náhrdelníkem!