1. UPÍR: Když večer usínáte, postel vašeho spolubydly zeje prázdnotou. A stejně je tomu tak i ráno, když se probudíte. Jeho samotnou existenci indikuje maximálně tak obal od jídla pohozený na pracovním stole. Bydlet s takovým člověkem je sice výhoda, ale stejně vám čas od času běhá mráz po zádech.
 2. RANNÍ PTÁČE: Ať už vstanete v deset, v sedm, nebo v pět, tenhle člověk bude pokaždé o krok před vámi. V lepším případě si potichu jako myška připraví snídani a už od rána se učí, v tom horším budete vždycky, ale vždycky vstávat s ním. Ať už chcete, nebo ne.
 3. MLÁTIČKA: Na rozdíl od UPÍRA přítomnost MLÁTIČEK dokážete detekovat na míle daleko, a to zkrátka proto, že MLÁTIČKA je tím nejhlasitějším druhem spolubydlícího. Za střízliva či v podnapilém stavu nedokáže projít bytem, aniž by nevzbudil pozornost, a i když mu na zem upadne obyčejný list papíru, z nějakého nám neznámého důvodu to zní jako úder palice o kolejnici.
 4. PRUDIČ: Mysleli jste si, že se na koleji zbavíte všetečných připomínek a výhrad, kterými na vás rodiče doma rozhodně neplýtvali? V tomhle případě máte smůlu. PRUDIČ má totiž výhrady naprosto ke všemu a ke všem a v extrémním případě vás dokáže napomínat i ze spaní.
 5. DYLINA: Slečna, která většinu svýho volnýho času stráví absorbováním make-upových tutoriálů, nákupy a kafíčky s kamarádkami. Což by vám samo o sobě mohlo být šumák, pokud byste si měli v koupelně kam uložit svoje dvě lahvičky šamponu a kartáček. Anebo pokud byste se měli šanci do té koupelny vůbec dostat, nezávisle na denní době.
 6. BORDELÁŘ: Ve chvíli, kdy přijdete na pokoj, pro všechen ten binec a slzy ve vašich očích si ani nevšimnete, že tam tenhle člověk je. Na stole i v posteli (asi teda, protože ani to nemáte ve skutečnosti šanci vidět) se mu kupí všechno od špinavého nádobí, bambilionu papírů, oblečení až po kočku, která se před měsícem ztratila z vedlejšího bytu, kde bydlí…
 7. MAJITEL DOMÁCÍHO MAZLÍČKA: Nemáte sice nejmenší ponětí, jak se jmenuje, jakým jazykem mluví nebo z jaké je planety, o jeho kočce/psovi/králíkovi/morčeti ale nějakou záhadou víte naprosto všechno.  
 8. ASOCIÁL: Většinu času tráví tenhle člověk u počítače se sluchátky v uších, hlavu má zaraženou tak hluboko mezi ramena, jak je to jen možné, společné prostory navštěvuje výhradně v hodinách, kdy je jisté, že se s nikým nepotká, a pokud nemusí, pokoj prostě neopouští. Pač svět je pochybný místo a on to dobře ví.
 9. PARTY ŠELMA: Dennodenně vás tahá na všemožný akce, party, večírky, chlastačky a další události, na kterých se pokaždý společensky unaví do bezvědomí, a i přesto dokáže být další den mnohem víc fresh, než vy po vydatných osmi hodinách spánku.
 10. DONCHUÁN: V jedné ze svých podstat je DONCHUÁN částečná PARTY ŠELMA. V další ze svých podstat je to přesně ten člověk, který vás bude chtít za každou cenu dostat z pokoje, aby si mohl přes noc ubytovat svůj úlovek. Jo, přesně ten člověk, kterej pověsí ponožku na kliku a donutí vás spát na podlaze v kuchyňce.
 11. SOCIALISTA: Ne, tohle není ani student sociálních věd, ani člen politické strany. Tohle je přesně ten člověk, kterýmu není svatý sežrat vám zítřejší oběd, co jste si před chvílí uložili do lednice. A klidně ho zkonzumuje z vašeho talíře, vaším příborem a ještě to vaše nádobí hodí do dřezu, abyste si ho po něm vy mohli zítra umejt.
 12. FAJN ČLOVĚK: Ohrožený druh, na který během pobytu na koleji narazíte jen výjimečně. Budete vzájemně respektovat svůj prostor, nádobí, jídlo i spánek. Pokud jste měli to štěstí, že s FAJN ČLOVĚKEM bydlíte, hýčkejte si ho všemi existujícími způsoby. A nestyďte se ho označit v komentářích, ať ví, hm?