OBLEVY

První jarní dny jsou stejně odporný jako ty poslední podzimní. Všude je bahno, mokro, sněží, prší… A aby toho nebylo málo, teploty lítaj takovým způsobem, že bez rýmičky přežije jen málokdo.


ZYRTEKIÁDA

Když už konečně přejde rýmička, přijde zase jiná pohroma. Stromy pučí, včelky bzučí a pyl je všude. Hlavně teda ve svědícím nose a zkrvavených očích každého správného alergika.


HMYZ…

Že se probouzí včely, to je všem jedno. Nebo aspoň těm, kteří dávali pozor na základní škole a nepletou si je s vosama. Ale zmatený masařky, hladoví komáři a další protivná svoloč – tohle všechno mohlo v zimě klidně pojít mrazem. Tak.


…A DALŠÍ HAVĚŤ

Otravným masařkám zdatně sekundují vytrvalí lavičkoví paraziti – zamilované páry, které se ocicmávají na každém veřejném prostranství a otravují tak život všem, kterým se ještě ani nestačila pořádně zapálit lýtka.


PŘEHLÍDKY PADLÝCH PŘEDSEVZETÍ

Nejen lýtka ukazují odvážné slečny v upnutých, často poloprůhledných legínách, přes které si zásadně neberou žádné delší svršky, ačkoli i letos tradičně upustily od posilovny už v prvních lednových dnech.


MATURITA A JINÉ FORMALITY

Běžnému člověku se na jaře dny prodlužují, zato maturantům se nebezpečně krátí. Z věčných flákačů se stávají mašiny nabušené otázkami, fungující pouze na kofeinu. Pomalu, ale jistě se adaptují na život, který je čeká a nemine, pokud se přihlásili na vysokou.


KRYŠTOFIÁDY

Sluneční paprsky vytahují z nor i starou gardu české hudební scény společně s jejími zarytými fanoušky. Těm v životě pravděpodobně chybí jistoty, což každoročně dohánějí třeba na Votvíráku nebo na Majálesu. Tam se totiž sestava kapel už léta zásadně nemění.


MOLA A MEĎÁKY

Nemění se ani zbytečný hype kolem MBPFW, tedy pražského Fashion weeku, kterým máme my, normální lidi, zaspamovaný všechny sociální sítě. Což by nevadilo, kdyby všechny ty high-fashion modely nevypadaly jako odpadkový pytle na nožičkách.


ÚCHYLÁCI A ELASŤÁCI

Jsou lidé, kteří ale nožičky rádi vymění za kola a s hrdostí vyrazí brzdit dopravu v komplikovaných úsecích a ještě řidičům s velkou dávkou zadostiučinění ukazují svoje blýskavé půlky v elasťácích. Zlatý odpadkový pytle.


PIRÁTI SILNIC

Z hibernace se probouzejí i motorkáři, kteří nedočkavě tůrují své stroje, aby mohli zase pár měsíců ohrožovat silniční provoz a následně se rozsekali v některém z výmolů anebo na štěrku, kterej ještě silničáři nestačili po zimě uklidit.


ZDATNÉ HOSPODYŇKY

Uklidit ovšem stíhají všechny správné hospodyňky, které z nás, obyčejných žen, dělají neschopné budižkničemy, protože ještě nemáme nablýskaná okna. Aby ne, když nám na ně sousedky z vyšších pater nadržené na úklid neustále práší svoje koberečky.


DNY LEGÁLNÍHO NÁSILÍ

Hospodyňky ale zdaleka nejsou jediné, kdo se na vyprášení vyloženě těší. Českým mužům se totiž blíží svátek nezřízeného alkoholismu a legálního násilí. Ještě, že nás ženy to barvení vajec naplňuje natolik, abychom vám ta Ježíšem posvěcená fialová jelita byly schopné donekonečna odpouštět.