Když se v pohádce Linda Rybová promění v ovci, je zaděláno na doživotní pomočování…

Památnej díl Studna z majora Zemana jsme si jako malí vyprávěli pořád dokola. Když se konečně poštěstilo a my ho viděli, litovali jsme, že nezůstalo jen u vyprávění. "Nad ní stál otec se sekerou v ruce, divně se kýval…"

Malá Lucinka Vondráčková se zase dostala do Království květin, kde rozhodně nežili roztomilí jednorožci a hezké houby. Tak vypadalo traumátko místo Večerníčku.

Švankmajer nemoh mít rád lidi, když točil Otesánka.

Pohádku Spravedlivý Bohumil (blbej název, my víme) si asi nepamatujete. Zato scénu, jak černá a mrtvá Jitka Schneiderová zabíjí sošný jinochy, z paměti nevymažete. Připomeňte si ji od 28:40.

Mrakomor taky zrovna nepodporoval zdravej spánek…

A teď k zahraničním šmakovinám. Co takhle stará dobrá klasika v podobě panenky Chucky, na kterou jsme koukali tajně na Nově, když rodiče konečně zalehli?

Horor Moucha byl stejnej případ. Ještě, že neexistuje teleport.

Samara z Kruhu byla tolik provařená, že z ní dokonce mají atrakci i ve strašidelným podzemí v Táboře. A to už něco znamená!

Takovej ten běh pozadu po schodech ve Vymítači ďábla si taky moc dobře pamatujete. Neřikejte, že ne, a jen si pěkně počkejte na konec tohohle videa.

Mulder a Scullyová se pořádně zapotili, když chytali mutantního sériovýho vraha Eugena Toomse. A my s nima.

Poslední na konec. Kdo nekoukal na Věřte nevěřte, neměl si pak o čem vyprávět v družině. A hlavně o tom díle, kde chůvu hrála bába s červenejma očima. Počkejte si na poslední záběr a radujte se. Tipujeme, že se to odehrálo na severozápadním pobřeží a je to pravda…