1. S aplikací NeverRun, která sleduje pohyb MHD, už nikdy nebudete muset dobíhat na autobus, takže v pohodě ztloustnete.

2. Naši cenu „Sebevrah roku“ vyhrává Ministerstvo financí za svou aplikaci Supervisor, která přehledně ukazuje toky veřejných peněz, abychom je mohli všichni kontrolovat.

3. Appka „Znečišťovatelé pod lupou“ možná konečně odhalí vašeho souseda, že pálí po nocích pneumatiky, a pak vám to čudí do oken.

4. 99 % státních institucí ještě pořád uploaduje data v naskenovaných PDF, takže tvorba malé databáze zabere něco mezi šesti měsíci a dvěma dobami ledovými. Jako tvůrcům appky IODA, která sdružuje všechny info o dopravě na jednom místě. Na světlou stranu oni přidali se.

5. Hradec s Pardubicema se konečně přestanou hádat, který město je lepší, protože aplikace Zmapováno vede bambilion statistik o každém městě a obci a brzy bude rozhodnuto. #RIPardubice.

6. ČTU vyvinul appku, která mapuje radiové spektrum, což znamená, že všichni zaměstnanci telekomunikačních koncernů, radioví nadšenci a šedesátkoví tajní agenti budou mít teď o hodně jednodušší práci.

7. Budeme se muset ještě hodně učit, abychom pochopili, k čemu je aplikace GovData, ale vypadá hrozně chytře, takže za nás asi nejlepší.

8. Aplikace Hejbej Brnem, která slouží ke zlepšení prostředí a dopravy v hlavním městě Moravy, je jen další důkaz toho, že metro není všechno.

9. Je dobře, když se takhle dostanou důležitý informace k občanům, protože jinak jsme jen ovce. Takhle budeme vzdělaný ovce.

 10. Aplikace Geosense, která mapuje majetek na Praze 17, je dobrý komunikační kanál mezi městem a voliči: „Sledujte, budujeme naučnou stezku!“

11. Hlidame.je kontroluje činnost našich volených zástupců v Bruselu, takže si česká digitální ruka sáhne až do Evropy, když je potřeba!

12. Jsme vlastně fandové otevřených dat a vy budete taky, když skočíte na www.otevrenadata.cz