1. Do práce

Končí dva měsíce krásného, sladkého, placeného volna. To je sama o sobě katastrofa. Obzvlášť pro ty šťastlivce, kteří nedostanou na léto výpověď a nemusejí si po šedesát dva dnů na živobytí vydělávat v Mekáči.

2. 45 minut

Život učitelů se opet začne odehrávat v pětačtyřicetiminutových cyklech. Na zvonění zvonku se budou těšit jak Pavlovovi pejsci.

3. Moje prázdniny

Každého pedagoga čekají na rozjezd slohovky, vyprávění či výtvarné počiny na téma „Co jsem dělal o prázdninách.“ Ušetřeni jsou snad jen matikáři, fyzikáři a chemikáři. A to ještě kdo ví jestli.

4. All inclusive

A zatímco pedagogové vyrazili na koupačku maximálně na Mácháč, žáci otráveně vypráví, jak byli letos zase s fotrem a máti na Kanárech nebo na Zélandě. A že ten all inclusive zájezd byl zase vopruz.

5. Letní vzdělávání

Učitelé se přes léto dovzdělávali na školeních a hovoří zase o něco preciznější angličtinou. Ale děti, co přes prázdniny nakoukaly Breaking Bad, je okamžitě ztrapní hovorovými hláškami a perfektním přízvukem.

6. Oděvy

Žákyně naklušou do lavic v nových hadříkách, učitelkám nezbývá, než vyrazit v kostýmku, ve kterém chodí první den do školy už deset let.

7. Plány

Přestože učitelé za ta léta přesně vědí co a jak budou učit, musí to jako každý rok všechno přeformulovat do nějakého nesmyslného školního vzdělávacího plánu.

8. Ksichty

Kromě nadaných dětí budou v každé třídě sedět minimálně tři až čtyři unudění lempli, rozhodnutí jakoukoliv snahu učitele o vzdělávání zadupat už v zárodku.

9. Drzost

Přes prázdniny sežrali žáci všechnu moudrost světa, takže zkouší, co kantor vydrží. A nejhorší jsou ty momenty, když vyučující nepřijde s ničím peprným, jak je uzemnit.

10. O rodičích a dětech

Starostlivé matky zahltí na začátku roku každého třídního informacemi o speciálních potřebách jejich potomstev. Přitom každý vidí, že to jsou akorát líní, nesoustředění a nevycválaní hajzlíci.

11. Ticho

Za každou chvilkou ticha a pozornosti je dvojnásobná doba okřikování a uklidňování žactva. A pokud je třída nezvykle klidná, všichni nejspíš paří pod lavicí Farmville.

12. Tělesné tresty

Pedagogy začne brzy zmítat touha jednu někomu střihnout. Četnost choutek na tělesné tresty se bude zvyšovat exponencionálně s trváním školního roku. Od tohoto svrbění ruky nepomůže ani nejlepší kožař.

13. Smradi

A aby toho nebylo málo, učitelé několikrát denně vchází do místností, kde předtím hodiny dřepělo třicet dospívajících, hormony stříkajících jedinců.