1. Protože hlášení místního rozhlasu. „Obecní úřad Luková vás srdečně zve na prodej ovoce a zeleniny, 5. června v devět hodin ráno, před kulturním domem. Opakuji hlášení…“

 2. Protože nalejvárna v hasičárně a tam malá vodka za dvanáct, velká za osmnáct. A každá desátá zdarma.

 3. Protože Vánoce. A party u Hanáků ve stodole, kde se na rozdíl od Roxy neplatí vstup.

 4. Protože biograf. Když nestihnete novýho Tarantina v multiplexu, můžete si počkat půl roku a dostat ještě jednu šanci zažít ho na stříbrném plátně. Pokud si seženete dalších devět diváků, protože musí být aspoň deset lidí, aby se promítalo.

 5. Protože lidská solidarita. Autobusák na vás čeká, páč ví, že v tuhle dobu jezdíte. Na další bus byste museli čekat na další třetí středu v měsíci, která vychází na úplněk.

 6. Protože plesy. V sokolovně. A protože je to posh akce, malá vodka je za patnáct a velká za dvacet.

 7. Protože autobusová zastávka = vesnický facebook. Dokonce jste se za tou zastávkou naučili kouřit. To ve městě na zastávce kouřit nemůžete. Aha!

 8. Protože jméno –Třebechovice pod Orebem mají zvuk. Dolní Lužná taky. Nebo Kozodry. Pak je tady Praha. Plzeň. Brno. 

 9. Protože estetika –Tančící baráky a penisy na náměstí jsou fajn, ale takový zábradlí na návsi, to je jiná. A co se interiéru týče, tak v IKEA taky porcelánový jeleny nepořídíš, že jo. A co si pak dáš na dečku na televizi, no?

 10. Protože nějaká hrdost, kakraholte! Když se borec z Korýtek octne v Plasích, dostane na budku. Když se hipster z Holešovic doplouží na Letnou, dostane tak maximálně slevu na flat white.

 11. Protože na vesnici není bio. Respektive je tam bio, ale nikdo tomu neříká bio. Na vsi je normální, že jabko vyroste na stromě a že maso je z krávy.

 12. Protože fízly. Po městech se pořád potácí městští, kteří jen otravují slušné lidi. Za vsí maximálně měří rychlost Filip Klemperojc a na toho stačí mávnout, že jako jsem to já.

 13. Protože prostě do kýble proto.